De temperatuur op 27 februari 1913 lag tussen 3,4 °C en 7,1 °C en was gemiddeld 4,6 °C. Er was 3,8 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 12 februari 1908 tot 29 augustus 1913 was er in Nederland het kabinet Heemskerk met als eerste minister Mr. Th. Heemskerk (AR).
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
30 maart » In 's-Heerenberg wordt door Johan Burgers Burgers zoo geopend. Later verhuisde deze dierentuin naar Arnhem.
31 augustus » Oprichting van de Philips Sport Vereniging (PSV). Voetbal is een van de 19 sporttakken van PSV.
10 september » Eerste autoweg van kust tot kust wordt geopend in de Verenigde Staten.
16 september » Oprichting van de Apostolische Prefectuur van de Kleine Soenda-eilanden in Nederlands-Indië.
1 december » Ford Motor Company introduceert de lopende band. Het productieprincipe werd overigens al toegepast door Oldsmobile.
14 december » Kreta wordt officieel geannexeerd door Griekenland.
Trouwdag 21 december 1935
De temperatuur op 21 december 1935 lag tussen -0,2 °C en 3,9 °C en was gemiddeld 1,8 °C. Er was 1,2 mm neerslag gedurende 1,3 uur. Er was 4,3 uur zonneschijn (56%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het westen. Bron: KNMI
2 februari » De leugendetector wordt voor het eerst getest. Leonard Keeler doet het experiment in Wisconsin.
3 maart » Willem Kloos ontvangt een eredoctoraat aan de Universiteit van Amsterdam.
12 mei » Robert Smith en Bill Wilson stichten Alcoholics Anonymous.
10 juni » Alcoholics Anonymous wordt opgericht in Akron, Ohio.
12 augustus » Benoeming van de Italiaan Paolo Giobbe tot internuntius in Nederland.
6 december » Oprichting van de Paraguayaanse voetbalclub Club Sportivo 2 de Mayo.
Dag van overlijden 6 augustus 2010
De temperatuur op 6 augustus 2010 lag tussen 7,6 °C en 23,3 °C en was gemiddeld 16,4 °C. Er was 11,2 uur zonneschijn (73%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van donderdag 22 februari 2007 tot donderdag 14 oktober 2010 was er in Nederland het kabinet Balkenende IV met als eerste minister Mr.dr. J.P. Balkenende (CDA).
Van donderdag 14 oktober 2010 tot maandag 5 november 2012 was er in Nederland het kabinet Rutte I met als eerste minister Mark Rutte (VVD).
4 februari » Het beeldhouwwerk L'Homme qui marche I van Alberto Giacometti wordt in Londen verkocht voor 65 miljoen pond sterling, het hoogste bedrag ooit voor een geveild kunstwerk.
23 april » Heropening van de Sinan Erdem Dome in Istanboel.
23 september » Uit een peiling blijkt dat bijna de helft van de Roemenen vindt dat zij er beter aan toe waren, toen de stalinistische dictator Nicolae Ceaușescu hun land bestuurde.
14 oktober » Installatie van het kabinet-Rutte I in Nederland.
21 oktober » Myanmar neemt een nieuwe vlag aan. Ook de officiële naam verandert; het land heet vanaf heden voluit Republiek der Unie van Myanmar.
7 november » Paus Benedictus XVI wijdt in Barcelona de Sagrada Família in tijdens de eerste mis in de enorme kerk.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Wicher Dam, "Dambomen, negen verschillende stambomen DAM", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dambomen/I16790.php : benaderd 28 december 2025), "Elisabeth Jonkman (1913-2010)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.