De temperatuur op 30 juni 1917 lag tussen 13,6 °C en 17,2 °C en was gemiddeld 15,0 °C. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
1 februari » Het Duitse Keizerrijk verklaart de onbelemmerde duikbootoorlog.
20 april » Benoeming van Eugenio Pacelli tot nuntius in Beieren.
5 juli » Het Aardappeloproer in Amsterdam mondt uit in een veldslag op het Haarlemmerplein, waarbij militairen het vuur openen op de menigte. De opstand wordt neergeslagen. Er vallen 9 doden en 114 gewonden
8 juli » De opstand in Petrograd (Sint-Petersburg) mislukt en Lenin vlucht naar Finland.
9 juli » De Zweed John Zander verbetert in Stockholm het wereldrecord op de 2000 meter hardlopen. Zijn tijd is 5'31,0".
10 november » De Derde Slag om Ieper gestreden tijdens de Eerste Wereldoorlog.
Trouwdag 19 mei 1948
De temperatuur op 19 mei 1948 lag tussen 9,2 °C en 21,2 °C en was gemiddeld 15,2 °C. Er was 14,6 uur zonneschijn (92%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Bron: KNMI
Van 3 juli 1946 tot 7 augustus 1948 was er in Nederland het kabinet Beel I met als eerste minister Dr. L.J.M. Beel (KVP).
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
17 januari » Op het Britse schip Renville wordt een wapenstilstandsovereenkomst gesloten tussen Nederland en Indonesië.
23 maart » In Parijs wordt de Citroën 2CV (Lelijke Eend /Geit) ten doop gehouden
1 mei » Encycliek Auspicia Quaedam van paus Pius XII over de wereldvrede en de problemen in Palestina.
26 juni » Het Pools voetbalelftal lijdt de zwaarste nederlaag uit de geschiedenis van het land. In Kopenhagen wordt met 8-0 verloren van Denemarken.
28 juni » Stalin gooit het Joegoslavië van Tito uit het communistisch blok.
6 september » Koningin Juliana wordt ingehuldigd in de Nieuwe Kerk Amsterdam.
Dag van overlijden 25 juli 1988
De temperatuur op 25 juli 1988 lag tussen 11,9 °C en 23,2 °C en was gemiddeld 18,2 °C. Er was 0,5 mm neerslag gedurende 0,2 uur. Er was 8,6 uur zonneschijn (54%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
1 mei » De maximumsnelheid op de autosnelwegen in Nederland wordt verhoogd van 100km/h naar 120km/h.
14 juni » De Amerikaanse atleet Leroy Burrell verbetert het ruim 2½ jaar oude record op de 100 m sprint met 0,02 s en brengt het op 9,9 s.
5 augustus » Benoeming van de Litouwer Audrys Juozas Bačkis tot nuntius in Nederland.
14 september » Amerikaanse autoriteiten mogen voor het eerst getuige zijn van een nucleaire test door de Sovjet-Unie.
20 september » In de Birmese hoofdstad Rangoon woedt een bloedige strijd tussen militairen en demonstranten, waarbij volgens schattingen binnen 48 uur na de staatsgreep van generaal Saw Maung al 400 tot 500 doden zijn gevallen.
31 oktober » Oprichting Nationaal park van Amerikaans-Samoa door het Amerikaans Congres.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Wicher Dam, "Dambomen, negen verschillende stambomen DAM", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dambomen/I15403.php : benaderd 10 oktober 2026), "Johannes Cornelis van den Hoever (1917-1988)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.