De temperatuur op 22 januari 1912 lag tussen 0,1 °C en 4,2 °C en was gemiddeld 2,2 °C. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
12 februari » China gaat over op de gregoriaanse kalender.
14 maart » Arthur de Bruyne, Belgisch historicus († 1992)
30 maart » Frankrijk vormt een protectoraat over Marokko.
5 april » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Modena FC.
26 mei » De Duitse voetbalbond verbiedt schoolvoetbal en de aanwezigheid van vrouwelijk publiek bij voetbalwedstrijden.
6 december » De Duitse archeoloog Ludwig Borchardt ontdekt bij opgravingen in Egypte de buste van Nefertiti.
Dag van overlijden 16 september 1988
De temperatuur op 16 september 1988 lag tussen 11,8 °C en 15,0 °C en was gemiddeld 13,1 °C. Er was 3,8 mm neerslag gedurende 5,1 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
16 maart » Luitenant-kolonel Oliver North en viceadmiraal John Poindexter worden in staat van beschuldiging gesteld in de Iran-Contra-affaire.
22 maart » De regering in Zuid-Afrika legt het oppositionele weekblad New Nation een verschijningsverbod op van drie maanden. Het is de eerste keer dat op grond van de noodtoestand een krant een verschijningsverbod krijgt opgelegd.
4 april » Het derde Nederlandse televisienet wordt in gebruik genomen.
23 april » Jelle Nijdam wint de 23ste editie van de Amstel Gold Race.
25 mei » PSV wint de Europacup I (voorloper van de Champions League) door Benfica in de strafschoppenreeks te verslaan.
1 juni » Rinus Israël krijgt zijn ontslag als trainer van Feyenoord.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Wicher Dam, "Dambomen, negen verschillende stambomen DAM", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dambomen/I13773.php : benaderd 26 september 2026), "Jacob Gjaltema (1912-1988)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.