De temperatuur op 14 juli 1914 lag tussen 13,2 °C en 26,9 °C en was gemiddeld 20,1 °C. Er was 8,0 uur zonneschijn (49%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noorden. Bron: KNMI
Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
25 mei » Paus Pius X creëert dertien nieuwe kardinalen, onder wie zijn opvolger, de Italiaanse aartsbisschop van Bologna Giacomo della Chiesa.
7 juni » De Ancona vaart als eerste schip door de sluizen van het Panamakanaal.
8 juni » In Brazilië wordt de Braziliaanse voetbalbond ("Confederação Brasileira de Futebol") opgericht.
3 augustus » Duitsland verklaart de oorlog aan Frankrijk en vraagt het neutrale België om doorgang (Von Schlieffenplan). België weigert.
22 augustus » In België treffen de Britse en Duitse troepen elkaar voor het eerst tijdens de Eerste Wereldoorlog.
31 oktober » Begin zware beschietingen rondom het Belgische dorp Wijtschate.
Trouwdag 9 juli 1938
De temperatuur op 9 juli 1938 lag tussen 10,5 °C en 16,0 °C en was gemiddeld 12,9 °C. Er was 4,6 mm neerslag gedurende 1,8 uur. Er was 0,6 uur zonneschijn (4%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
17 februari » Juan Soldado wordt in Tijuana ter dood veroordeeld. Later zouden velen dit als onterecht beschouwen, en hij groeit uit tot een soort heilige.
11 maart » Na chantage van Hitler en om een oorlog met nazi-Duitsland te vermijden treedt Oostenrijks kanselier Kurt von Schuschnigg af.
6 april » Ontdekking van teflon door Roy Plunkett.
10 augustus » In de Colombiaanse stad Bogotá wordt het Estadio El Campín officieel in gebruik genomen met de interlandwedstrijd tussen Colombia en Ecuador.
27 september » Het passagiersschip Queen Elisabeth wordt te water gelaten en gedoopt door Koningin-gemalin Elisabeth. Het schip speelt een belangrijke rol in WO II als snel troepenschip.
10 november » Kristallnacht (nacht van 9 op 10 november).
Dag van overlijden 8 juli 1986
De temperatuur op 8 juli 1986 lag tussen 9,9 °C en 20,8 °C en was gemiddeld 16,0 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 12,4 uur zonneschijn (75%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
19 februari » Barry Seal, een van de Amerikaanse piloten van het Medellínkartel, wordt vermoord, omdat hij een getuigenis heeft afgelegd tegen de bende van de Colombiaanse drugsbaron Pablo Escobar.
29 maart » Bij de aanslag op Centrumdemocraten in Kedichem brandt een hotel af en raakt een lid van de CD ernstig gewond.
29 juni » Argentinië wint in Mexico onder aanvoering van Diego Maradona de wereldtitel door West-Duitsland in de finale van het WK voetbal met 3-2 te verslaan.
21 juli » In Nederland treedt Joop den Uyl af als fractievoorzitter van de PvdA; hij wordt opgevolgd door Wim Kok.
22 augustus » Een giftige gaswolk uit het kratermeer van een rustende vulkaan, Lake Nyos in Kameroen laat 1746 mensen en tienduizenden dieren sterven.
19 december » De oorlogsfilm Platoon gaat in première.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Wicher Dam, "Dambomen, negen verschillende stambomen DAM", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dambomen/I11691.php : benaderd 17 oktober 2026), "Willem Dam (1914-1986)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.