De temperatuur op 3 januari 1924 lag tussen -2,7 °C en 3,5 °C en was gemiddeld 1,4 °C. Er was 4,0 mm neerslag. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
7 januari » Oprichting van de Féderation Internationale de Hockey (FIH), oftewel de overkoepelende wereldhockeybond, op initiatief van de Fransman Paul Léautey.
1 april » Adolf Hitler wordt veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf voor zijn deelname aan de Bierkellerputsch. Hij zit slechts negen maanden in de gevangenis, waar hij het eerste deel van zijn boek Mein Kampf schrijft.
6 april » De fascisten behalen bij parlementsverkiezingen in Italië de absolute meerderheid
6 september » Mislukte aanslag op de Italiaanse fascistenleider Mussolini.
12 oktober » Oprichting van de Colombiaanse voetbalbond, de Federación Colombiana de Fútbol.
20 december » Adolf Hitler wordt vrijgelaten. Tijdens zijn gevangenschap heeft hij het eerste deel van Mein Kampf geschreven.
Dag van overlijden 24 december 2015
De temperatuur op 24 december 2015 lag tussen 6,4 °C en 13,4 °C en was gemiddeld 9,8 °C. Er was 1,3 mm neerslag gedurende 1,0 uur. Er was 2,9 uur zonneschijn (38%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
4 februari » In Taiwan stort een vliegtuig van TransAsia Airways neer in een rivier. Tientallen passagiers komen om het leven.
28 februari » De uitbarsting van de IJslandse spleetvulkaan Holuhraun komt officieel ten einde. Die laat het grootste lavaveld op IJsland achter sinds twee eeuwen: een plak gesteente zo groot als Den Haag, die de naam Nornahraun ('heksenveld') heeft meegekregen.
29 juni » Guus Hiddink vertrekt als bondscoach van het Nederlands Elftal.
1 november » Minstens vijftien mensen, onder wie zeker één parlementariër en een generaal, worden gedood bij een aanval op een populair hotel in de Somalische hoofdstad Mogadishu.
15 november » Roemenië heeft een nieuwe tijdelijke regering onder leiding van interim-premier Dacian Ciolios.
14 december » Première van de film Star Wars: The Force Awakens.
Dag van crematie 29 december 2015
De temperatuur op 29 december 2015 lag tussen 5,4 °C en 10,3 °C en was gemiddeld 7,5 °C. Er was 2,4 uur zonneschijn (31%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
15 maart » Het parlement van Venezuela stemt in met een wet die president Nicolás Maduro toestemming geeft om de komende negen maanden per decreet te regeren.
21 april » Het Zuid-Afrikaanse leger wordt ingezet om het xenofobische geweld in met name hoofdstad Johannesburg te beteugelen.
23 april » In Zuid-Afrika protesteren duizenden mensen tegen het geweld tegen immigranten. Ze lopen een mars van vier kilometer door Johannesburg, waar het meeste geweld plaatsvindt.
18 mei » De voormalige tennisprof Bob Hewitt (75) wordt in Pretoria veroordeeld tot een celstraf van zes jaar wegens verkrachting en seksueel misbruik.
30 juli » Pascal Nyabenda wordt gekozen tot president van Burundi.
1 augustus » De 1750ste aflevering van het wekelijkse radioprogramma Nieuwsshow werd uitgezonden.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Wicher Dam, "Dambomen, negen verschillende stambomen DAM", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dambomen/I11548.php : benaderd 24 december 2025), "Wijntje Stijntje Dam (1924-2015)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.