30 maart » Oprichting van de Uruguayaanse voetbalbond ("Asociación Uruguaya de Fútbol")
11 april » In de VS loopt de eerste bruikbare duikboot van stapel, de USS Holland (SS-1).
13 juli » In Den Helder exploderen enkele opgeviste granaten, waardoor vijf mensen om het leven komen.
22 augustus » In Tilburg wordt de elfjarige Marietje Kessels vermoord.
16 december » Frankrijk en Italië sluiten een geheim verdrag om de invloedssfeer van beide landen in Noord-Afrika te verdelen.
16 december » Oprichting van de Duitse voetbalclub Alemannia Aachen.
Trouwdag 9 oktober 1924
De temperatuur op 9 oktober 1924 lag tussen 8,3 °C en 13,8 °C en was gemiddeld 10,9 °C. Er was 0,4 mm neerslag. Er was 0,1 uur zonneschijn (1%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
7 januari » Oprichting van de Féderation Internationale de Hockey (FIH), oftewel de overkoepelende wereldhockeybond, op initiatief van de Fransman Paul Léautey.
25 juni » Albert Calmette en Camille Guérin introduceren het vaccin tegen tuberculose.
28 september » Eerste vlucht rond de wereld, door twee vliegtuigen van het Amerikaanse leger.
1 oktober » De Eerste vlucht KLM naar Nederlands-Indië vertrekt van Schiphol voor de eerste intercontinentale commerciële vlucht naar Batavia.
30 oktober » Wereldspaardag is 30 oktober 1924 in het leven geroepen op het eerste internationale spaarbankcongres van de Wereldvereniging van Spaarbanken in Milaan, Italië. De dag is bedoeld om mensen wereldwijd bewust te maken van het belang van sparen.
20 december » Adolf Hitler wordt vrijgelaten. Tijdens zijn gevangenschap heeft hij het eerste deel van Mein Kampf geschreven.
Dag van overlijden 3 oktober 1974
De temperatuur op 3 oktober 1974 lag tussen 0,4 °C en 13,0 °C en was gemiddeld 6,8 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 7,8 uur zonneschijn (68%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Bron: KNMI
23 januari » Bij een schoolbrand in een internaat in het Belgische Heusden komen 23 jongens van de leeftijd van 12 tot 15 jaar om het leven. Zie Internaatsbrand Heusden-Zolder.
3 maart » Turkish Airlines-vlucht 981, uitgevoerd met een Douglas DC-10 stort neer bij Parijs, alle 346 inzittenden komen om.
18 maart » Olie-embargo: De meeste OPEC-landen eindigen een vijf maanden durende olie-embargo tegen de Verenigde Staten, Europa en Japan.
5 juni » Het Nederlands voetbalelftal speelt in Rotterdam gelijk tegen Roemenië (0-0) in de laatste oefeninterland voor de start van het WK voetbal in West-Duitsland.
10 juli » Arabische landen heffen hun olieboycot tegen Nederland op.
25 september » In de tweede interland sinds het WK 1974 wint het Nederlands voetbalelftal in Helsinki met 3-1 van Finland in de kwalificatiereeks voor het Europees kampioenschap voetbal 1976. Johan Cruijff scoort tweemaal, nadat Timo Rahja de thuisploeg na zestien minuten op voorsprong heeft gezet.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Wicher Dam, "Dambomen, negen verschillende stambomen DAM", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dambomen/I11392.php : benaderd 4 oktober 2026), "Vroukje Pietje Dam (1900-1974)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.