De temperatuur op 24 januari 1920 lag tussen -0,8 °C en 8,1 °C en was gemiddeld 3,6 °C. Er was 5,4 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
13 mei » De nationale voetbalteams van Italië en Nederland spelen voor het eerst in de geschiedenis tegen elkaar. Het vriendschappelijke duel in Genua eindigt in een 1-1 gelijkspel door treffers van Dé Kessler (0-1) en Enrico Sardi (1-1).
16 mei » Paus Benedictus XV verklaart de Franse vrijheidsstrijdster Jeanne d'Arc heilig.
3 juni » Als uitvloeisel van het Verdrag van Versailles wordt in Duitsland de dienstplicht afgeschaft.
8 juni » Oprichting van het Rooms-katholieke Apostolisch vicariaat Finland.
15 augustus » Oprichting van de Italiaanse voetbalclub Empoli FC.
10 oktober » Italië annexeert Zuid-Tirol.
Trouwdag 1 juni 1945
De temperatuur op 1 juni 1945 lag tussen 7,9 °C en 18,9 °C en was gemiddeld 12,9 °C. Er was 4,3 mm neerslag gedurende 0,8 uur. Er was 4,6 uur zonneschijn (28%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 23 februari 1945 tot 24 juni 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy III met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
Van 24 juni 1945 tot 3 juli 1946 was er in Nederland het kabinet Schermerhorn - Drees met als eerste ministers Prof. ir. W. Schermerhorn (VDB) en W. Drees (PvdA).
12 april » Canadese militairen bevrijden kamp Westerbork.
19 april » De Duitsers zetten de Wieringermeerpolder onder water om de opmars van de geallieerden te vertragen.
30 april » Adolf Hitler en Eva Braun plegen zelfmoord na een dag getrouwd te zijn. Hiermee valt het Kabinet-Hitler in Nazi-Duitsland.
2 september » Tweede Wereldoorlog: het officiële einde van de oorlog met de overgave van Japan.
10 september » Vidkun Quisling wordt ter dood veroordeeld wegens collaboratie met de nazi's.
15 december » Generaal Douglas MacArthur verordonneert een einde aan Shinto als Japanse staatsgodsdienst.
Dag van overlijden 2 februari 1999
De temperatuur op 2 februari 1999 lag tussen 4,6 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 5,9 °C. Er was -0,1 mm neerslag. Er was 0,8 uur zonneschijn (9%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
19 april » Het Duitse parlement verhuist van Bonn naar de vernieuwde Rijksdag in Berlijn.
23 juni » Benoeming van de Nederlander Hugo van Steekelenburg tot bisschop van Almenara in Brazilië.
20 juli » Na 38 jaar op de bodem van de Atlantische Oceaan te hebben gelegen, wordt de ruimtecapsule van de Mercury MR-4 (Liberty Bell) geborgen door een team onder leiding van Curt Newport.
11 september » In Zimbabwe wordt de oppositiepartij MDC (Movement for Democratic Change) opgericht, geleid door vakbondsleider Morgan Tsvangirai.
16 december » Door modderstromen in Venezuela komen duizenden mensen om.
31 december » De Verenigde Staten dragen de Panamakanaalzone over aan Panama.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Wicher Dam, "Dambomen, negen verschillende stambomen DAM", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/dambomen/I10670.php : benaderd 9 oktober 2026), "Roelof "Roel" Dam (1920-1999)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.