De temperatuur op 9 september 1906 lag tussen 7,2 °C en 20,0 °C en was gemiddeld 13,9 °C. Er was 5,7 uur zonneschijn (43%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
1 februari » In Rotterdam wordt de korfbalclub RSC Velox opgericht.
7 april » Kurt Wegener en Alfred Wegener landen na met een luchtballon 52 uur in de lucht gebleven te zijn; een record.
19 mei » Oprichting van de Engelse voetbalclub Southend United.
31 mei » Koning Alfons XIII van Spanje trouwt met Victoria Eugénie van Battenberg, kleindochter van Victoria van het Verenigd Koninkrijk. Tijdens een rijtoer door Madrid wordt een bomaanslag gepleegd, waarbij doden vallen in het gevolg van het bruidspaar.
13 augustus » Oprichting van de Belgische voetbalclub Berchem Sport.
21 december » De Nederlandse marine neemt haar eerste onderzeeboot in dienst: Hr. Ms. O 1.
Trouwdag 21 augustus 1930
De temperatuur op 21 augustus 1930 lag tussen 12,0 °C en 21,6 °C en was gemiddeld 16,4 °C. Er was 13,6 mm neerslag gedurende 2,1 uur. Er was 1,8 uur zonneschijn (13%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-oosten. Bron: KNMI
Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
13 januari » De Mickey Mousestrip wordt voor het eerst uitgebracht.
18 februari » Clyde Tombaugh ontdekt de planeet Pluto na bestudering van foto's die in januari zijn genomen (sinds 24 augustus 2006 wordt Pluto niet langer als planeet maar als dwergplaneet bestempeld).
5 april » In een gebaar van burgerlijke ongehoorzaamheid breekt Mahatma Gandhi de Britse wet door naar de zee te lopen en zout te maken.
22 april » Het Verenigd Koninkrijk, Japan en de Verenigde Staten tekenen in Londen een verdrag waarin de onderzeebootoorlog en de bouw van marineschepen worden gereguleerd.
18 juli » Uruguay en Peru spelen de allereerste voetbalwedstrijd in het Estadio Centenario in Montevideo in de openingswedstrijd van het WK voetbal.
30 juli » Uruguay wint het WK voetbal door in de finale Argentinië te verslaan met 4-2.
Dag van overlijden 17 december 1993
De temperatuur op 17 december 1993 lag tussen 3,7 °C en 7,7 °C en was gemiddeld 5,7 °C. Er was 0,6 mm neerslag gedurende 2,9 uur. Er was 5,0 uur zonneschijn (65%). Het was zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van dinsdag 7 november 1989 tot maandag 22 augustus 1994 was er in Nederland het kabinet Lubbers III met als eerste minister Drs. R.F.M. Lubbers (CDA).
1 januari » Tsjecho-Slowakije wordt gesplitst in Tsjechië en Slowakije.
16 mei » HC Bloemendaal stelt op de slotdag van de reguliere competitie de landstitel in de Nederlandse hockeyhoofdklasse veilig door HDM met 4-1 te verslaan.
12 juli » Een menigte woedende Somaliërs doodt vier buitenlandse journalisten na een aanval van VN-troepen op een gebouw van de militie van de gezochte Somalische krijgsheer Mohammed Farrah Aidid, waarbij zeker zestien Somaliërs werden gedood.
28 augustus » Een dam in Qinghai (China) breekt door, 223 mensen verliezen het leven.
24 september » Ingebruikname in Rotterdam van de Willemsspoortunnel. De treinen rijden vanaf nu door deze tunnel, niet langer meer via de Koningshavenbrug ("De Hef") en de Willemsspoorbrug.
7 december » De Birmese gewapende oppositie, verenigd in de Democratische Alliantie van Birma (DAB), gaat met de militaire junta in Rangoon praten over beëindiging van de burgeroorlog, die al meer dan veertig jaar duurt.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Parenteel van Bernt Killen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/bernt-killen/I87652.php : benaderd 29 september 2026), "Gerredina Petronella Kuijt (1906-1993)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.