De temperatuur op 25 augustus 1904 lag tussen 6,9 °C en 18,5 °C en was gemiddeld 12,9 °C. Er was 9,2 uur zonneschijn (65%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
23 januari » De Noorse plaats Ålesund wordt verwoest door een brand.
12 april » De Franse gebroeders Dufaux beproeven met succes het prototype van de helikopter.
18 april » In Parijs verschijnt het socialistische dagblad L'Humanité voor het eerst.
21 mei » Oprichting in Parijs van de Wereldvoetbalbond FIFA, de Fédération Internationale de Football Association. Oprichters zijn de Nederlander Carl Hirschman en de Fransman Robert Guérin. De Engelsen zien op dat moment nog niets in zo'n bond.
15 juni » Het stoomschip de General Slocum vat vlam in de haven van New York. Meer dan 1000 personen, voornamelijk vrouwen en kinderen uit de wijk Little Germany, laten het leven.
15 november » Gillette verwerft patent op het veiligheidsscheermes
Trouwdag 2 december 1949
De temperatuur op 2 december 1949 was gemiddeld 3,0 °C. Er was 11,4 mm neerslag gedurende 8,1 uur. Er was 0,2 uur zonneschijn (2%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 7 augustus 1948 tot 15 maart 1951 was er in Nederland het kabinet Drees - Van Schaik met als eerste ministers Dr. W. Drees (PvdA) en Mr. J.R.H. van Schaik (KVP).
26 juni » Belgische vrouwen stemmen voor de eerste maal bij de parlementsverkiezingen.
2 juli » Pete Felleman presenteert de eerste hitparade op de Nederlandse radio.
23 augustus » De Presidentiële Raad wordt ingevoerd als collectief staatshoofd van Hongarije tot de afschaffing in 1986.
8 september » Geallieerde legers verlaten Berlijn definitief.
22 september » De Sovjet-Unie brengt zijn eerste atoombom tot ontploffing.
1 oktober » Koningin Juliana onthult een monument ter nagedachtenis aan de slachtoffers van de Razzia van Putten.
Dag van overlijden 15 juli 1977
De temperatuur op 15 juli 1977 lag tussen 7,1 °C en 19,7 °C en was gemiddeld 13,9 °C. Er was 5,3 uur zonneschijn (32%). Het was half bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Bron: KNMI
Van vrijdag 11 mei 1973 tot maandag 19 december 1977 was er in Nederland het kabinet Den Uyl met als eerste minister Drs. J.M. den Uyl (PvdA).
Van maandag 19 december 1977 tot vrijdag 11 september 1981 was er in Nederland het kabinet Van Agt I met als eerste minister Mr. A.A.M. van Agt (CDA/KVP).
25 mei » Star Wars: Episode IV: A New Hope (toen nog gewoon Star Wars genaamd) in première.
28 mei » In de Amerikaanse staat Kentucky komen 165 mensen om bij de brand in de Beverly Hills Supper Club.
26 juli » De dertienjarige David Morgan zwemt van Dover naar Calais.
19 september » President Kenneth Kaunda van Zambia heft na zeventien dagen de avondklok weer op, maar waarschuwt wel dat alle burgers van het Afrikaanse land zich moeten opmaken voor "oorlog en oorlogsomstandigheden".
13 oktober » Vier Palestijnen kapen een Israëlisch vliegtuig en landen in Somalië.
26 oktober » Het Nederlands voetbalelftal wint in Amsterdam met 1-0 van België in de kwalificatiereeks voor het WK voetbal 1978 in Argentinië. PSV'er René van de Kerkhof maakt in de vierde minuut het enige doelpunt. Het blijkt later de laatste (en 48ste) interland van sterspeler Johan Cruijff in Oranje.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Parenteel van Bernt Killen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/bernt-killen/I31973.php : benaderd 14 oktober 2026), "Kil de Koning (1904-1977)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.