13 januari » De beroemde open brief J'accuse van Émile Zola tegen de president van de Franse republiek verschijnt in het dagblad L'Aurore.
1 mei » Oprichting van de Zwitserse voetbalclub FC Thun.
25 mei » Oprichting van de Slowaakse voetbalclub 1. FC Tatran Prešov onder de naam ETVE Prešov (Eperjesi Torna es Vivo Egyesület).
29 mei » Instelling van de Nobelprijs.
14 juni » Thomas Edison dient een stapeltje octrooiaanvragen in voor de droogkast, de fonograaf en de mixer.
22 juni » Spaans-Amerikaanse Oorlog: Amerikaanse mariniers landen op Cuba.
Dag van overlijden 3 augustus 1962
De temperatuur op 3 augustus 1962 lag tussen 8,8 °C en 21,5 °C en was gemiddeld 16,0 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 3,4 uur zonneschijn (22%). Het was half tot zwaar bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 1 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
20 februari » De Mercury MA-6 wordt gelanceerd met aan boord John Glenn. Hij was daarmee de derde Amerikaan in de ruimte, maar wel de eerste Amerikaan in een baan om de aarde.
9 mei » De Beatles tekenen hun eerste contract met EMI Parlophone.
10 juli » Lancering van de eerste communicatiesatelliet Telstar.
27 augustus » Lancering van Mariner 2, het eerste ruimtetuig dat langs Venus zal vliegen.
3 oktober » De Mercury MA-8 wordt gelanceerd met aan boord Wally Schirra.
28 oktober » Einde van de Cubaanse Rakettencrisis.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Parenteel van Bernt Killen", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/bernt-killen/I135061.php : benaderd 17 oktober 2026), "Jan Dirk Ruttenberg (1898-1962)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.