De temperatuur op 18 september 1924 lag tussen 8,2 °C en 18,6 °C en was gemiddeld 14,4 °C. Er was 0,5 mm neerslag. Er was 7,8 uur zonneschijn (62%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Bron: KNMI
Van 19 september 1922 tot 4 augustus 1925 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck II met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
8 februari » In Carson City in de Amerikaanse staat Nevada wordt voor het eerst een doodvonnis voltrokken met behulp van een gaskamer.
24 februari » Johnny Weissmuller doet de 100 meter zwemmen in 57 2/5 seconden en vestigt daarmee een wereldrecord.
20 april » Turkije krijgt onder leiding van Mustafa Kemal Atatürk een nieuwe grondwet.
10 mei » J. Edgar Hoover wordt aangesteld als hoofd van het Federal Bureau of Investigation.
25 juni » Albert Calmette en Camille Guérin introduceren het vaccin tegen tuberculose.
1 oktober » De Eerste vlucht KLM naar Nederlands-Indië vertrekt van Schiphol voor de eerste intercontinentale commerciële vlucht naar Batavia.
Dag van overlijden 1 januari 2017
De temperatuur op 1 januari 2017 lag tussen -0,8 °C en 1,9 °C en was gemiddeld 0,5 °C. Er was 1,9 mm neerslag gedurende 5,0 uur. Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
2 januari » Darter Michael van Gerwen is voor de tweede keer in zijn leven wereldkampioen. Hij versloeg in de finale de Schotse titelverdediger Gary Anderson met 7-3.
16 juli » Bauke Mollema wint etappe 15 van de Tour de France.
20 augustus » Met 1749 dagen is het Kabinet Rutte II, het langstzittende kabinet van na de Tweede Wereldoorlog.
6 september » Aung San Suu Kyi, politiek leider van Myanmar, geeft "nepnieuws" de schuld van het opstoken van de crisis, waarbij nu al 125.000 Rohingya's voor legergeweld naar buurland Bangladesh zijn gevlucht.
5 november » In Sutherland Springs in Texas komen 27 personen om bij een schietincident in de kerk.
21 november » Robert Mugabe (93) biedt zijn ontslag aan. De president van Zimbabwe was vanaf 1987 in functie.
Dag van begraven 6 januari 2017
De temperatuur op 6 januari 2017 lag tussen -6,5 °C en -0,3 °C en was gemiddeld -3,0 °C. Er was 6,2 uur zonneschijn (78%). Het was vrijwel geheel bewolkt. De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het zuiden. Bron: KNMI
8 juni » Marc Peeperkorn, correspondent van de Volkskrant in Brussel, wint de Anne Vondelingprijs 2016 "voor heldere politieke journalistiek".
27 juni » De Venezolaanse regering zegt dat een helikopter het Hooggerechtshof en het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft aangevallen. President Nicolás Maduro spreekt van een terroristische aanslag.
23 juli » Dylan Groenewegen wint de laatste etappe naar Parijs en Chris Froome wint de Ronde van Frankrijk. Het is de vierde eindoverwinning voor de Britse wielrenner.
9 augustus » Zeker 29 bootvluchtelingen verdrinken voor de kust van Jemen nadat ze door mensensmokkelaars overboord zijn gezet.
16 september » De Spaanse voetbalclub Atlético Madrid neemt het nieuwe onderkomen, het Wanda Metropolitano, in gebruik met een competitiewedstrijd tegen Malaga CF (1-0).
21 november » Robert Mugabe (93) biedt zijn ontslag aan. De president van Zimbabwe was vanaf 1987 in functie.
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen: Tijs van den Brink, "Kwartierstaat van Aalbert Evers", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/aalbert-evers/I34828.php : benaderd 24 september 2026), "Gerritje Evers (1924-2017)".
Kopieerwaarschuwing
Genealogische publicaties zijn auteursrechtelijk beschermd. Alhoewel gegevens veelal uit openbare archieven afkomstig zijn, levert het opzoeken, interpreteren, verzamelen, selecteren en ordenen van die gegevens een uniek werk op. Auteursrechtelijk beschermd werk mag niet zondermeer gekopieerd of herpubliceerd worden.
Houdt u aan de volgende regels
Vraag toestemming voor het overnemen van gegevens of licht de auteur op z'n minst in, de kans is groot dat de auteur toestemming geeft, vaak leidt het contact ook weer tot meer uitwisseling van gegevens.
Gebruik de gegevens pas nadat u deze heeft gecontroleerd, het liefst bij de bron (het archief).
Vermeld van wie u de gegevens heeft overgenomen, idealiter ook zijn/haar originele bron.