Er ist verheiratet mit Petronella van Daverveld.
Sie haben geheiratet.
Kind(er):
Aantekeningen: Van Leeuwen, Sprokkelen [Van Leeuwen te Gouda] Ons Voorgeslacht 1970: 196, (van Leeuwen rond 1600 in Gouda) SPROKKELEN Hoge Raad van Holland nr. 14 dd. 20-8-1608. I.v.m. het niet toekennen van de vrijheid van de accyns op bier en wijnen door de regeerders van den Haag aan de familie van Leeuwen te Gouda, zeggen: Joost van Leeuwen de Gouda en zijn zoon Mr. Dirck van Leeuwen de Gouda, dat zij in rechte lijn afstammen uit de huize van de heren van der Gouwe en dat alleen zij en hun voorouders het wapen van dit geslacht, met de naam ,,van Leeuwen" voeren. Dat zij en hun voorouders goede ,,edeluyden" zijn, zeer geacht en geparenteerd aan de heere van der Veer, Beeringen, Sweeten, van der Werve ,,ende anderen notable adelycke huijsen ende familien blijckende by de quartieren van de heere van Ophemert". Zij hebben ook enige jaren lang (tot heden) vrijheid van de jacht gehad, evenals vrijheid van de accijns van de wijnen en bieren van de Haag.
Uit 'De geschiedenis der Heeren en beschrijving van de stad van der Goude' uit 1813:
"Noch in de stadsrekeningen en andere stadsboeken, noch in de rekeningen van de graven van Blois heb ik 'Van Leeuwen van der Gouda' gevonden, wel eenigen, die van Leeuwen genaemd wierden. In het midden der vijftiende eeuw, die schepenen waren, ed een dubbelde arend in hun wapenschild voerden, even als Jan Wouterse, de naamheer van het land van Stein, die Walvis mede zegt, uit het geslacht Van der Goude te zijn geweest. Deze familie van van Leeuwen was zeer gegoed, en in latere tijd hebben de afstammelingen zich Van Leeuwen de Gouda genoemd, even gelijk die van Van der Hee of Van der Heiden hebben gedaan.
De naam Van Leeuwen de Gouda komt niet veel voor. Rond de tijd dat Gerard leefde zijn er enkele andere verwijzingen naar de naam:
In de huwelijksdispensaties voor Gelderland vinden we op 3 mei 1703 een dispensatie voor ene Lucia van Leeuwen de Gouda en Marcelis Hamer.
Op 8 januari 1691 wordt voor bij de notaris in Utrecht een attest opgemaakt over een gesloten accoord tussen requirant en nicht Cornelia van Leeuwen de Gouda betreffende een vicarie, vrygekomen na overlyden van Johan van der Meer, neef van de requirant. Notaris: T. VOSCH VAN AVEZAAT. Verwijzingen: akte d.d. 17-6-1683 voor gerecht van Buren.
Wapen: in rood een zilveren dwarsbalk, vergezeld boven en beneden van drie gouden sterren, naast elkaar.
Gerard van Leeuwen De Gouda | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Petronella van Daverveld | ||||||||||||||||||||||||||||||||||
Die angezeigten Daten haben keine Quellen.