Familienstammbaum Bas » Hubert van Arles (830-864)

Persönliche Daten Hubert van Arles 

  • Er wurde geboren im Jahr 830.Quelle 1
  • (Geschiedenis) .Quelle 2
    Hugbert (of Hubert van Arles) (ca. 815 - 864/866) was in zijn tijd de belangrijkste edelman in het westen van Zwitserland en in de Provence. Zijn zuster Theutberga, was getrouwd met Lotharius II, een prins uit de Karolingische dynastie, de keizerlijke familie van het rijk der Franken. Hugbert was lekenabt van de strategisch gelegen abdij van Sint-Mauritius, markgraaf van Arles en hertog van de Transjura (het gebied ten zuiden van de Jura). Hugbert was een trouwe bondgenoot van zijn zwager.

    Het huwelijk tussen Lotharius en Theutberga was kinderloos, terwijl Lotharius bij zijn minnares Waldrada wel kinderen had. Lotharius richtte al zijn inspanningen erop om te kunnen scheiden en met Waldrada te kunnen trouwen, om zo zijn koninkrijk aan zijn eigen kinderen te kunnen nalaten. Dit leidde tot een ingewikkeld politiek steekspel om goedkeuring van de geestelijkheid te krijgen, waarin Lotharius werd tegengewerkt door Karel de Kale en Lodewijk de Duitser, die Lotharius' koninkrijk wilden verdelen als hij zonder wettige erfgenamen zou komen te overlijden. Met steun van lokale bisschoppen wist Lotharius te scheiden van Teutberga, waarbij grove beschuldigingen werden gebruikt, waaronder de aantijging dat Theutberga onvruchtbaar was geworden door incest met Hugbert. Lotharius trouwde vervolgens met Waldrada.

    Hugbert kwam daarop in opstand tegen Lotharius. In 858 probeerde die Hugbert te onderwerpen maar kon hem in het bergachtige terrein niet tot een beslissende veldslag dwingen. De Vikingen maakten gebruik van dit conflict in het zuiden door o.a. Dorestad te plunderen. In 859 concludeerde Lotharius dat hij de opstand niet zelf kon onderdrukken en gaf het hertogdom van Hugbert, het gebied ten zuiden van de Jura, aan Lodewijk de Duitser. Die gaf opdracht om Hugbert te onderwerpen. Hugbert kreeg daarop steun van Karel de Kale. In 862 gaf Karel hem de abdij van St Maarten in Tours als compensatie voor zijn verliezen. In 863 bezette Hugbert de abdij van Lobbe. Koenraad II van Auxerre was in ongenade gevallen bij Karel de Kale en zocht zijn heil bij Lotharius. Die gaf hem opdracht om Hugbert te verslaan. Hugbert werd in december 864[1] of in 866[2] gedood in een gevecht tegen hertog Koenraad II bij de rivier de Orbe.

    De paus dwong Lotharius zijn huwelijk met Waldrada te ontbinden en Theutberga terug te nemen als vrouw.
  • Er ist verstorben im Jahr 864, er war 34 Jahre alt.
  • Ein Kind von Boso "de Oude" van Arles (ook: van Vienne) und Engeltrude
  • Diese Information wurde zuletzt aktualisiert am 4. Februar 2013.

Familie von Hubert van Arles


Kind(er):

  1. Theobald van Arles  850-895 

Haben Sie Ergänzungen, Korrekturen oder Fragen im Zusammenhang mit Hubert van Arles?
Der Autor dieser Publikation würde gerne von Ihnen hören!


Zeitbalken Hubert van Arles

  Diese Funktionalität ist Browsern mit aktivierten Javascript vorbehalten.
Klicken Sie auf den Namen für weitere Informationen. Verwendete Symbole: grootouders Großeltern   ouders Eltern   broers-zussen Geschwister   kinderen Kinder

Vorfahren (und Nachkommen) von Hubert van Arles

Boso van Arles
< 800-????

Hubert van Arles
830-864



Onbekend


    Zeige ganze Ahnentafel

    Mit der Schnellsuche können Sie nach Name, Vorname gefolgt von Nachname suchen. Sie geben ein paar Buchstaben (mindestens 3) ein und schon erscheint eine Liste mit Personennamen in dieser Publikation. Je mehr Buchstaben Sie eingeben, desto genauer sind die Resultate. Klicken Sie auf den Namen einer Person, um zur Seite dieser Person zu gelangen.

    • Kleine oder grosse Zeichen sind egal.
    • Wenn Sie sich bezüglich des Vornamens oder der genauen Schreibweise nicht sicher sind, können Sie ein Sternchen (*) verwenden. Beispiel: „*ornelis de b*r“ findet sowohl „cornelis de boer“ als auch „kornelis de buur“.
    • Es ist nicht möglich, nichtalphabetische Zeichen einzugeben, also auch keine diakritischen Zeichen wie ö und é.



    Visualisieren Sie eine andere Beziehung

    Quellen

    1. http://www.genealogieonline.nl/stamboom-voorhaar/I5069.php
    2. http://nl.wikipedia.org/wiki/Hugbert_%28Bosoniden%29

    Über den Familiennamen Van Arles

    • Zeigen Sie die Informationen an, über die Genealogie Online verfügt über den Nachnamen Van Arles.
    • Überprüfen Sie die Informationen, die Open Archives hat über Van Arles.
    • Überprüfen Sie im Register Wie (onder)zoekt wie?, wer den Familiennamen Van Arles (unter)sucht.

    Die Familienstammbaum Bas-Veröffentlichung wurde von erstellt.nimm Kontakt auf
    Geben Sie beim Kopieren von Daten aus diesem Stammbaum bitte die Herkunft an:
    Andre Bas, "Familienstammbaum Bas", Datenbank, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-bas/I2229.php : abgerufen 26. Dezember 2025), "Hubert van Arles (830-864)".