(1) Er ist verheiratet mit Bertha VAN OCHTEN.Quelle 4
Sie haben geheiratet.
Kind(er):
(2) Er ist verheiratet mit Yda VAN ANDEL.Quelle 5
Sie haben geheiratet.
'''Volgens de redactie van de Karel de Grote site kan zijn huwelijk metBertha van Ochten nooit hebben plaatsgevonden, maar deze redactie is wel meer fout geweest in zijn beoordelingen. Het kerkgraf met grafsteen van het echtpaar bewijst hun ongelijk !'''
Eeuwenlang hadden de heren van Arkel geprofiteerd van het feit, dat hun rijke goederen gelegen waren in een gebied, waar de macht van de graaf van Holland, van de bisschop van Utrecht en van de hertogen van Gelreen Brabant nooit helemaal duidelijk was.
Tot hun heerlijkheid behoorden oa. Gorinchem, Heukelom, Asperen, Leerdam, Hagestein, Haastrecht, Schoonrewoerd, Everstein, Bergambacht en Zoelen.
Volgens de oude saga kwam de eerste Arkel op een zwaan de rivier afdrijven om zich aan de Linge voorgoed te vestigen en er een slot te bouwen.
Heer van Arkel (1253-1264).
Treedt, heer van Arkel en ridder genoemd, met zijn broeder, heer Herbaren van den Berghe, op als getuige voor heer Jan van der Lede. In het volgende jaar (op 25 Juni 1254) vinden wij hem met zijn broeders Otto enHugo vermeld in de oorkonde waarin heer Jan van der Lede en zijn neef Hugo van Arkel heer Floris van Dalem belenen met 1/3 van Dalem. Op 29 Oct. 1263 beleent hij zijn 'cognatus' Otto met het bedijkte land dat Slingeland genoemd wordt. Voor de laatste maal wordt hij vermeld op 23 Aug. 1264, wanneer hij met Willem heer van Brederode een watergang verleent aan heer Hendrik van Alblas. (NL 1954).
Großeltern
Eltern
Geschwister
Kinder
Jan Herbaren VAN ARKEL | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
(1) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Bertha VAN OCHTEN | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
(2) | |||||||||||||||||||||||||||||||||||
Yda VAN ANDEL | |||||||||||||||||||||||||||||||||||