Stamboom Ten Berge » Marcomer der Oost Franken (347-404)

Persoonlijke gegevens Marcomer der Oost Franken 


Gezin van Marcomer der Oost Franken

Hij is getrouwd met Frotmund van NN.

Zij zijn getrouwd


Kind(eren):



Notities over Marcomer der Oost Franken

Marcomer (Marcomeres, Marcomir, Marchomir) was een Frankische hoofdman (hertog, dux) in de vierde eeuw. Hij leidde de Amsivariers en de Chatten tijdens een inval in het Romeinse Rijk. Hij was getrouwd met Frotmund en waarschijnlijk de vader van Pharamond, waarvan de eenmalige vermelding[1] dat deze als vader van Clodio de stamvader van de Merovingers zou zijn, gewoonlijk met een flinke korrel zout wordt genomen.[2]
Inhoud [verbergen]
1 Geschiedenis
2 Voetnoten
3 Bronnen
4 Literatuur
Geschiedenis[bewerken]

Samen met Sunno, een andere Frankische leider, viel Marcomer in 388 Romeins gebied binnen, zij bedreigden Colonia Claudia Ara Agrippinensium, het huidige Keulen. De Romeinen wisten een groot deel van het Frankische leger te vernietigen in het Kolenwoud in Oost-Belgie. Marcomer ontsnapte echter. Arbogast, de Romeinse opperbevelhebber, die zelf van Frankische afkomst was, voerde onderhandelingen met Marcomer, maar toen deze tot niets leidden trok het Romeinse leger de Rijn over en verwoestte het gebied van de Bructeren en de Chamaven. Hierna sloten de Franken vrede met de Romeinen.
Rond 395 schond Marcomer het verdrag met de Romeinen. Ditmaal werd hij gevangengenomen en na een proces te Milaan verbannen naar Etrurie.
Voetnoten[bewerken]

? Liber Historiae Francorum (727 na Chr.), ed. MGH, SS, II, p. 93 [Krusch] (French trans. R. Latouche, op. cit., p. 217-8 ; and R. Gerberding, 1987, p. 174). English trans . : ed. B. Bachrach, Lawrence, Kansas, 1973.
? Christian SETTIPANI - Addenda to Les Ancetres de Charlemagne, 1990 [1]
Bronnen[bewerken]

Sulpicius Alexander, Romeins geschiedkundige
Gregorius van Tours, Gallische bisschop
Claudianus, Latijnse schrijver
Literatuur[bewerken]

Edward James, De Franken, Baarn 1988, pag. 60-61.

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Marcomer der Oost Franken?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Marcomer der Oost Franken

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Marcomer der Oost Franken


    Toon totale kwartierstaat

    Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

    • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
    • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
    • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



    Visualiseer een andere verwantschap

    De getoonde gegevens hebben geen bronnen.

    Over de familienaam Der Oost Franken


    Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
    Olivier ten Berge, "Stamboom Ten Berge", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-ten-berge/I2832.php : benaderd 8 augustus 2025), "Marcomer der Oost Franken (347-404)".