Stamboom Huirne » Johanna Martha Esseling (1844-1930)

Persoonlijke gegevens Johanna Martha Esseling 

  • Zij is geboren op 4 mei 1844 in Ammeloe (Duitsland).Bron 1
  • Geloof: van 1844 tot 1930 R.K.Bron 2
  • Woonachtig:
  • Zij is overleden op 9 juli 1930 in Groenlo, zij was toen 86 jaar oud.Bron 5
    Gelders Archief:
    Overlijden Johanna Martha Esseling, 09-07-1930
    Aktenummer: 50
    Aktedatum: 10-07-1930
    Akteplaats: Groenlo
    Overlijdensdatum: 09-07-1930
    Overlijdensplaats: Groenlo
    Overledene: Johanna Martha Esseling
    Weduwe van: Johann Wilhelm Reijrink
    Moeder: Anna Margaretha Abbing
    Vader: Johann Heinrich Esseling
    Aktesoort: N
    Toegangsnummer: 0207 Burgerlijke stand Gelderland
    Inventarisnummer: 8364

    Genlias:
    Burgerlijke stand - Overlijden
    Archieflocatie Gelders Archief
    Algemeen Toegangnr: 0207
    Inventarisnr: 8364
    Gemeente: Groenlo
    Soort akte: overlijden
    Aktenummer: 50
    Aangiftedatum: 10-07-1930
    Overledene Johanna Martha Esseling
    Geslacht: V
    Overlijdensdatum: 09-07-1930
    Overlijdensplaats: Groenlo
    Vader Johann Heinrich Esseling
    Moeder Anna Margaretha Abbing
    Partner Johann Wilhelm Reijrink
    Relatie: weduwe
    Nadere informatie geboortepl: Vreden (Duitsland); oud 86 jaar; beroep overl.: zonder beroep; beroep vader: geen beroep vermeld; beroep moeder: geen beroep vermeld
  • Registratie van overlijden op 10 juli 1930.Bron 6
  • Zij is begraven op 12 juli 1930 in Groenlo.Bron 7
  • Een kind van Johann Heinrich Esseling en Anna Margaretha Abbing genannt Körseker
  • Deze gegevens zijn voor het laatst bijgewerkt op 23 oktober 2023.

Gezin van Johanna Martha Esseling

Zij is getrouwd met Johann Wilhelm Reijrink.

Zij zijn getrouwd op 27 juli 1866 te Eibergen, zij was toen 22 jaar oud.Bron 8

Huwelijk Johanna Martha Esseling en Johann Wilhelm Reijrink, 27-07-1866
Aktenummer:31
Huwelijksdatum:27-07-1866
Huwelijksplaats:Eibergen
Bruid:Johanna Martha Esseling
Leeftijd:22
Doopplaats:Ammeloe (Duitsland)
Beroep:zonder beroep
Bruidegom:Johann Wilhelm Reijrink
Leeftijd:28
Doopplaats:Zwillbrock (Duitsland)
Beroep:landbouwer
Moeder bruid:Anna Margaretha Abbing
Beroep:landbouwster
Vader bruid:Johann Heinrich Esseling
Beroep:geen beroep vermeld
Moeder bruidegom:Christina van Rooij
Beroep:zonder beroep
Vader bruidegom:Anton Reijrink
Beroep:logementshouder
Toegangsnummer:
0207 Burgerlijke stand Gelderland
Inventarisnummer:5189
Opmerking:
weduwnaar van Gerharda Jacoba Tiggeloven

24. August 1866
Johan Wilh. Reiring, Zöllner auf Tigelofen
Vater: Anton Reirink, (... wirt) in Zwillbrock
27 Jahre
Schon verehlicht mit Jacoba Tegelofen
Braut: Ja. Marta Esseling
26 Jahre
Vater: Joh. Henrich Esseling, Wirt? in Ammeloe
Pfarrer der die Copulation verrichtet: Esseling, pastor in Brochterbeck ( bij Ibbenbüren)
Zeugen: J.H. Esseling
Henrich Reirinck
H051
Ze zijn in de kerk getrouwd te Eibergen.Bron 9


Kind(eren):


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Johanna Martha Esseling?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Johanna Martha Esseling

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. Bidpprentje Johanna Martha Esselink/https://gw.geneanet.org/asiehoff?lang=en&p=johanna+martha&n=esseling
  2. (Niet openbaar)
  3. (Niet openbaar)
  4. www.archieven.nl/www.ecal.nl
  5. Gelders archief/Bidprentje Johanna Martha Esselink/https://gw.geneanet.org/asiehoff?lang=en&p=johanna+martha&n=esseling
  6. Gelders archief/Genlias
  7. Bidprentje Johanna Martha Esselink/Overlijden Johanna Martha Esseling, 09-07-1930
  8. www.gedersarchief.nl
  9. https://data.matricula-online.eu/en/deutschland/muenster/vreden-st-georg/KB017/?pg=53/

Aanknopingspunten in andere publicaties

Deze persoon komt ook voor in de publicatie:

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 4 mei 1844 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt dampig. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1844: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 14 maart » Umberto I, koning van Italië († 1900)
    • 24 mei » Het eerste telegram ooit wordt door Samuel Morse van Baltimore naar Washington D.C. verstuurd, met als inhoud: "What hath God wrought?".
    • 1 augustus » De Zoologischer Garten Berlin, de eerste Duitse dierentuin, wordt geopend.
    • 25 augustus » Oprichting van de Congregatie van Onze Lieve Vrouw Moeder van Barmhartigheid (Fraters van Tilburg) door Joannes Zwijsen, coadjutor-apostolisch vicaris van Bisdom 's-Hertogenbosch.
    • 28 september » Kroonprins Oscar wordt tot koning Oscar I van Zweden gekroond.
    • 22 oktober » William Miller voorspelt dat de Wederkomst van Jezus op deze dag zou plaatsvinden. Toen de voorspelling niet uitkwam, leidde dit tot de "Great Disappointment" ("Grote Teleurstelling").
  • De temperatuur op 27 juli 1866 lag rond de 17,6 °C. De luchtdruk bedroeg 76 cm kwik. De relatieve luchtvochtigheid was 79%. Bron: KNMI
  • Koning Willem III (Huis van Oranje-Nassau) was van 1849 tot 1890 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 februari 1862 tot 10 februari 1866 was er in Nederland het kabinet Thorbecke II met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • Van 10 februari 1866 tot 1 juni 1866 was er in Nederland het kabinet Fransen van de Putte met als eerste minister I.D. Fransen van de Putte (liberaal).
  • Van 1 juni 1866 tot 4 juni 1868 was er in Nederland het kabinet Van Zuijlen van Nijevelt - Heemskerk met als eerste ministers Mr. J.P.J.A. graaf Van Zuijlen van Nijevelt (AR) en Mr. J. Heemskerk Azn. (conservatief).
  • In het jaar 1866: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,6 miljoen inwoners.
    • 27 januari » De opera Zaide van componist W.A. Mozart gaat in première in Frankfurt.
    • 26 maart » Carol I van Roemenië wordt verkozen tot domnitor (vorst) van Roemenië.
    • 20 juli » In de Adriatische Zee vindt in het kader van de Pruisisch-Oostenrijkse Oorlog de Slag bij Lissa plaats.
    • 25 juli » Verheffing van het Bisdom Algiers tot aartsbisdom en oprichting van de bisdommen Oran en Constantine in Algerije.
    • 27 juli » De eerste telegraafkabel tussen Amerika en Europa is gelegd.
    • 12 december » Een ondergrondse mijnexplosie in Barnsley, Engeland zorgt voor veel doden.
  • De temperatuur op 9 juli 1930 lag tussen 12,2 °C en 22,3 °C en was gemiddeld 17,3 °C. Er was 0,1 mm neerslag. Er was 7,7 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1930: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,8 miljoen inwoners.
    • 5 april » In een gebaar van burgerlijke ongehoorzaamheid breekt Mahatma Gandhi de Britse wet door naar de zee te lopen en zout te maken.
    • 25 juli » Oprichting van de Spaanse voetbalclub Girona FC.
    • 8 september » Richard Drew vindt het Scotch-kleefband uit.
    • 28 september » Oprichting van de Portugese voetbalclub CD Trofense.
    • 22 oktober » Oprichting van de amateurvoetbalclub SC Genemuiden.
    • 16 december » Oprichting hockeyclub MEP uit Boxtel.
  • De temperatuur op 12 juli 1930 lag tussen 8,2 °C en 15,9 °C en was gemiddeld 12,5 °C. Er was 44,8 mm neerslag gedurende 13,2 uur. De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 10 augustus 1929 tot 26 mei 1933 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck III met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1930: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 7,8 miljoen inwoners.
    • 10 februari » Bij het eerste zelfstandige wereldkampioenschap ijshockey prolongeert Canada de wereldtitel door Duitsland in de finale in Berlijn met 6-1 te verslaan.
    • 24 maart » In Rijnsburg wordt de Nederlandse amateurvoetbalclub Rijnsburgse Boys opgericht.
    • 22 april » Het Verenigd Koninkrijk, Japan en de Verenigde Staten tekenen in Londen een verdrag waarin de onderzeebootoorlog en de bouw van marineschepen worden gereguleerd.
    • 30 mei » In Łódź wordt het Stadion Widzewa in gebruik genomen, de thuisbasis van de Poolse voetbalclub Widzew Łódź.
    • 29 juni » De Z. Robertus Bellarminus, SJ wordt heilig verklaard door Paus Pius XI.
    • 25 november » Op Java begint een uitbarsting van de vulkaan Merapi. 13 dorpen worden vernietigd, en 23 andere zwaar beschadigd. Er sterven meer dan 1300 mensen. Pas in september 1931 komt de vulkaan weer tot rust.


Dezelfde geboorte/sterftedag

Bron: Wikipedia

Bron: Wikipedia

  • 1930 » Vincenzo Vannutelli (93), Italiaans curiekardinaal
  • 1932 » King Camp Gillette (77), Amerikaans uitvinder van het scheermesje
  • 1935 » Pietro La Fontaine (74), Italiaans kardinaal-patriarch van Venetië
  • 1942 » Frans Heinekamp (44), verzetsstrijder
  • 1942 » Johan Dons (27), verzetsstrijder
  • 1942 » Johan Herman Jacobus Boerrigter (36), verzetsstrijder

Over de familienaam Esseling

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Esseling.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Esseling.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Esseling (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Margreet Huirne-Konings, "Stamboom Huirne", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-huirne/I1258.php : benaderd 18 november 2025), "Johanna Martha Esseling (1844-1930)".