Stamboom en Kwartierstaat Lops » Barend Jan Donker (1920-1944)

Persoonlijke gegevens Barend Jan Donker 


Gezin van Barend Jan Donker


Notities over Barend Jan Donker

Oorlogsslachtoffer, lid verzet, gefusilleerd in Kamp Vught. Overlijdensakte niet gevonden.


Tweede Wereldoorlogslachtoffer


Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Barend Jan Donker?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Tijdbalk Barend Jan Donker

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Voorouders (en nakomelingen) van Barend Jan Donker


Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).



Visualiseer een andere verwantschap

Bronnen

  1. BS 's-Gravenhage (ZH) 1920 akte 2542
  2. DIV www.oorlogsbronnen.nl/tijdlijn/B.-Donker/16/350896

Historische gebeurtenissen

  • De temperatuur op 26 april 1920 lag tussen 4,6 °C en 13,3 °C en was gemiddeld 8,0 °C. Er was 4,5 mm neerslag. Er was 2,7 uur zonneschijn (19%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het west-noord-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 9 september 1918 tot 18 september 1922 was er in Nederland het kabinet Ruys de Beerenbrouck I met als eerste minister Jonkheer mr. Ch.J.M. Ruys de Beerenbrouck (RKSP).
  • In het jaar 1920: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 6,8 miljoen inwoners.
    • 13 mei » Heiligverklaring van Margaretha Maria Alacoque (1647-1690), Frans religieuze en mystica
    • 16 mei » Paus Benedictus XV verklaart de Franse vrijheidsstrijdster Jeanne d'Arc heilig.
    • 7 augustus » In Berlijn wordt het voetbalstadion Stadion An der alten Försterei officieel geopend.
    • 10 augustus » Vrede van Sèvres, vredesverdrag tussen de Geallieerden en het Ottomaanse Rijk.
    • 20 augustus » Oprichting van de Chileense voetbalclub Club Deportivo Palestino.
    • 7 oktober » Het Ir. D.F. Woudagemaal te Lemmer wordt in gebruik genomen.
  • De temperatuur op 5 september 1944 lag tussen 12,9 °C en 20,1 °C en was gemiddeld 16,4 °C. Er was 3,7 mm neerslag gedurende 2,0 uur. Er was 2,7 uur zonneschijn (20%). De gemiddelde windsnelheid was 4 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Bron: KNMI
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 27 juli 1941 tot 23 februari 1945 was er in Nederland het kabinet Gerbrandy II met als eerste minister Prof. dr. P.S. Gerbrandy (ARP).
  • In het jaar 1944: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 9,1 miljoen inwoners.
    • 5 juni » Tweede Wereldoorlog: Rome wordt bevrijd door de geallieerde troepen en geallieerde luchttroepen landen 's avonds laat in Normandië om strategische plaatsen te bezetten ter voorbereiding van de eigenlijke invasie in de vroege ochtend van de dag daarna.
    • 7 juli » Boven Hoorn komen twee Amerikaanse B-17 bommenwerpers met elkaar in botsing en storten neer. Daarbij komen dertien van de twintig bemanningsleden en een inwoonster van Hoorn om het leven.
    • 1 augustus » Anne Frank schrijft voor het laatst in haar dagboek.
    • 14 september » Als eerste Nederlandse stad wordt Maastricht bevrijd van de Duitsers.
    • 25 september » De bevrijding van Helmond tijdens de Tweede Wereldoorlog.
    • 27 oktober » Bevrijding van Bergen op Zoom door het Canadese leger.

Over de familienaam Donker

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Donker.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Donker.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Donker (onder)zoekt.

Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Martien Lops, "Stamboom en Kwartierstaat Lops", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/stamboom-en-kwartierstaat-lops/I27479.php : benaderd 13 februari 2025), "Barend Jan Donker (1920-1944)".