Schippers herkomst » Judik/Stevens / Stevense Steevense (± 1725-1812)

Persoonlijke gegevens Judik/Stevens / Stevense Steevense 


Voorouders (en nakomelingen) van Judik/Stevens / Stevense Steevense

Judik/Stevens / Stevense Steevense
± 1725-1812

1770

Gezin van Judik/Stevens / Stevense Steevense

Zij is getrouwd met Johannes / Johannes Willem Sierat.

Toestemming voor het huwelijk is 24 februari 1770 verkregen.Bron 2

Zij zijn getrouwd in het jaar 1770 te Leiden.

Erfgoed Leiden en omstreken te Leiden, DTB Trouwen
Nederlands Hervormd Ondertrouw (1575-1795), Deel: 43, Periode: 1767-1772, Leiden, archief 1004, inventaris­num­mer 43, NH Ondertrouw TT. maart 1767 - september 1772., folio 149

Kind(eren):

  1. Karel / Carel Sierat  ± 1776-1843 

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Judik/Stevens / Stevense Steevense?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Bronnen

  1. Erfgoed Leiden en omstreken te Leiden, BS Overlijden
  2. Erfgoed Leiden en omstreken te Leiden, DTB Trouwen

Tijdbalk Judik/Stevens / Stevense Steevense

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Over de familienaam Steevense


Historische gebeurtenissen


  • De temperatuur op 31 december 1812 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken. Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • In het jaar 1812: Bron: Wikipedia
    • 11 mei » Brits premier Spencer Perceval wordt neergeschoten in de hal van het Britse Lagerhuis door de failliete handelaar John Bellingham.
    • 28 mei » Rusland en Turkije sluiten in Boekarest vrede.
    • 22 juli » Britse troepen onder leiding van de Hertog van Wellington verslaan de Fransen bij Salamanca in Spanje.
    • 6 augustus » De vulkaan Awu op het eiland Sangihe Besar (Indonesië) barst uit en maakt 953 slachtoffers.
    • 1 oktober » Oprichting Avans Hogeschool.
    • 12 november » Het leger van Napoleon trekt zich terug uit Moskou en steekt de Berezina over.

Tip: herlaad deze pagina voor een nieuwe selectie van gebeurtenissen vanuit Wikipedia.



Bron: Wikipedia




Via Snelzoeken kunt u zoeken op naam, voornaam gevolgd door een achternaam. U typt enkele letters in (minimaal 3) en direct verschijnt er een lijst met persoonsnamen binnen deze publicatie. Hoe meer letters u intypt hoe specifieker de resultaten. Klik op een persoonsnaam om naar de pagina van die persoon te gaan.

  • Of u kleine letters of hoofdletters intypt maak niet uit.
  • Wanneer u niet zeker bent over de voornaam of exacte schrijfwijze dan kunt u een sterretje (*) gebruiken. Voorbeeld: "*ornelis de b*r" vindt zowel "cornelis de boer" als "kornelis de buur".
  • Het is niet mogelijk om tekens anders dan het alfabet in te voeren (dus ook geen diacritische tekens als ö en é).


De publicatie Schippers herkomst is samengesteld door (neem contact op).
Wilt u bij het overnemen van gegevens uit deze stamboom alstublieft een verwijzing naar de herkomst opnemen:
Willem Schippers, "Schippers herkomst", database, Genealogie Online (https://www.genealogieonline.nl/schippers-herkomst/I3269.php : benaderd 27 september 2023), "Judik/Stevens / Stevense Steevense (± 1725-1812)".