Over de dag » dinsdag 19 september 1905Kalender omzetter

20 september 1905 Volgende paginaVorige pagina 18 september 1905


Geboren op dinsdag 19 september 1905
Overleden op dinsdag 19 september 1905

Bron: Delpher (KB | nationale bibliotheek) Kranten van 19 september 1905 op Delpher


Geboren op 19 september

Overleden op 19 september

Populaire jongens voornamen in 1905
Populaire meisjes voornamen in 1905

Bron: Wikipedia Historische gebeurtenissen 1905
  • Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)
  • Van 1 augustus 1901 tot 16 augustus 1905 was er in Nederland het kabinet Kuijper met als eerste minister Dr. A. Kuijper (AR).
  • Van 17 augustus 1905 tot 11 februari 1908 was er in Nederland het kabinet De Meester met als eerste minister Mr. Th. de Meester (unie-liberaal).
  • Nederland had zo'n 5,5 miljoen inwoners.
  • 15 januari » Bij Loen, Noorwegen veroorzaakt een in een meer gestort rotsblok een tsunami. Er vallen 61 doden.
  • 25 januari » Begin van de Slag bij Sandepu in Mantsjoerije
  • 26 januari » Een werknemer van de Premiermijn in Zuid-Afrika vindt de Cullinan, de grootste diamant uit de geschiedenis.
  • 22 april » Oprichting Vereniging tot behoud van Natuurmonumenten in Amsterdam. Het initiatief daartoe werd genomen door Jac. P. Thijsse.
  • 16 mei » In Vriezenveen voltrekt zich een van de grootste branden uit de Nederlandse geschiedenis, die later het hele land wist te beroeren. In een paar uur tijd branden 228 huizen, twee kerken en het gemeentehuis aan de noordkant van Vriezenveen af. Er zijn geen persoonlijke ongelukken, maar er is wel heel veel leed. Circa 1600 inwoners zijn opeens dakloos. Drie dagen na de brand brengen koningin Wilhelmina en prins Hendrik een bezoek aan het zo getroffen dorp.
  • 18 november » Prins Karel van Denemarken wordt koning Haakon VII van Noorwegen.
Weer 19 september 1905

De temperatuur op 19 september 1905 lag tussen 6,8 °C en 17,6 °C en was gemiddeld 12,5 °C. Er was 1,1 uur zonneschijn (9%). De gemiddelde windsnelheid was 2 Bft (zwakke wind) en kwam overheersend uit het oost-noord-oosten.

Bron: KNMI