genealogieonline

Genealogie De Wit (stad Groningen) » Anna Claara Eisveld (1773-1850)

Persoonlijke gegevens Anna Claara Eisveld 

Bronnen 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11Bronnen 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11, 12, 13

Voorouders (en nakomelingen) van Anna Claara Eisveld

Anna Claara Eisveld
1773-1850

1793

Willem de Wit
????-1805

Ferdinand de Witt
± 1799-1886

Gezin van Anna Claara Eisveld

Zij is getrouwd met Willem de Wit.Bronnen 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 10, 11

Zij zijn getrouwd op 5 december 1793 te Groningen, Groningen, Nederland.Bron 1


Kind(eren):

  1. Pieternella Clara de Wit  1795-1832
  2. Ferdinand de Witt  ± 1799-1886 
  3. Geertruida de Wit  1803-1810

Heeft u aanvullingen, correcties of vragen met betrekking tot Anna Claara Eisveld?
De auteur van deze publicatie hoort het graag van u!


Bronnen

  1. Trouwen Willem de WitWIE54909426
  2. Overlijden Pieternella Clara de WitWIE14305514
  3. Huwelijk Ferdinand de WittWIE6582923
  4. Huwelijk Ferdinand de WittWIE18782929
  5. Overlijden Ferdinand de WittWIE14056116
  6. Begraven GeertruidaWIE55849074
  7. Doop FerdinandWIE53015381
  8. Huwelijk Jacobus LijberingWIE13860793
  9. Huw. contractWIE76075580
  10. Doop GeertruidaWIE52887911
  11. Doop Pieternella ClaraWIE52938128
  12. Overlijden Anna EisfeldWIE26637561
  13. Doop Anna ClaaraWIE77469179

Tijdbalk Anna Claara Eisveld

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Klik op de namen voor meer informatie. Gebruikte symbolen: grootouders grootouders   ouders ouders   broers-zussen broers/zussen   kinderen kinderen

Over de familienaam Eisveld

  • Bekijk de informatie die Genealogie Online heeft over de familienaam Eisveld.
  • Bekijk de informatie die Open Archieven heeft over Eisveld.
  • Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Eisveld (onder)zoekt.

Historische context


  • De temperatuur op 14 maart 1773 lag rond de 2,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bijzondere weersverschijnselen: ijs. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1773: Bron: Wikipedia
    • 17 januari » Het motet Exultate, jubilate van Wolfgang Amadeus Mozart wordt in Milaan voor het eerst opgevoerd, door de castraat Rauzzini.
    • 17 januari » James Cook bereikt als eerste de Zuidpoolcirkel.
    • 26 april » Paus Clemens XIV creëert twee nieuwe kardinalen, onder wie de Italiaanse curieprelaat Giovanni Angelo Braschi.
    • 21 juli » Opheffing van de Jezuïetenorde door paus Clemens XIV.
    • 27 november » Het VOC-schip Vrouwe Elisabeth Dorothea vergaat nabij Callantsoog. Slechts 6 van de 145 man weten deze ramp te overleven.
    • 16 december » De Boston Tea Party was een van de gebeurtenissen die leidden tot de Amerikaanse Revolutie. De Tea Party-beweging ontleent aan deze gebeurtenis haar naam.

  • De temperatuur op 5 december 1793 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken. Bron: KNMI
  • Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
  • In het jaar 1793: Bron: Wikipedia
    • 21 januari » Lodewijk XVI van Frankrijk wordt geëxecuteerd door middel van guillotine.
    • 4 maart » George Washington wordt beëdigd voor een tweede termijn als 1e president van de Verenigde Staten.
    • 2 juni » De jakobijnen grijpen de macht in Frankrijk en zetten de girondijnen af. Begin van het Schrikbewind.
    • 1 augustus » De eerste lengte van de meter wordt in Frankrijk wettelijk vastgelegd.
    • 10 augustus » Het Louvre in Parijs wordt als museum in gebruik genomen.
    • 9 december » In New York komt American Minerva uit, het eerste dagblad. Het is opgericht door Noah Webster.

  • De temperatuur op 31 mei 1850 lag rond de 16,0 °C. Er was 330 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: helder. Bijzondere weersverschijnselen: . Bron: KNMI
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
  • In het jaar 1850: Bron: Wikipedia
    • Nederland had zo'n 3,1 miljoen inwoners.
    • 18 maart » American Express wordt opgericht door Henry Wells & William Fargo.
    • 10 juni » Bijzetting van prins Maurits der Nederlanden in de grafkelder van de Nieuwe Kerk te Delft.
    • 19 juni » Huwelijk van kroonprins Karel van Zweden en prinses Louise der Nederlanden in Stockholm.
    • 20 september » Slavenhandel wordt afgeschaft in het Amerikaanse District of Columbia.
    • 29 september » Herstel van de rooms-katholieke bisschoppelijke hiërarchie in Engeland en Wales met het Aartsbisdom Westminster en twaalf bisdommen.
    • 16 december » Vier schepen arriveren in Lyttleton (Nieuw-Zeeland) om Christchurch te stichten.


Bron: Wikipedia




    

Het inloggen op het besloten deel van deze
publicatie is alleen mogelijk als u daartoe
bent uitgenodigd door de auteur!


Annuleren


Bent u uw wachtwoord vergeten?