Voorouders in het Eemland » Jannetje Beekhuis
Persoonlijke gegevens Jannetje Beekhuis 
- Zij is geboren op 4 februari 1820 in Bunschoten.
- Zij is overleden op 23 maart 1898 in Bunschoten, zij was toen 78 jaar oud.
Voorouders van Jannetje Beekhuis
| Gerrit Berendsen Bonneveld 1765-1829 | Jannetje Gijsbertse Ouwen 1772-1801 | ||
Jannetje Beekhuis 1820-1898 | |||
| x.1849 Cornelus Koops 1825-1879 | |||||||||||||||
| |||||||||||||||
Gezin van Jannetje Beekhuis
Zij is getrouwd met Cornelus Koops op 21 oktober 1849 te Bunschoten.
Kind(eren):
Notities bij Jannetje Beekhuis
ook Jantje Beekhuis
Tijdbalk Jannetje Beekhuis
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Gebruikte symbolen:
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Over de familienaam Beekhuis
- Bekijk de informatie die genealogieonline heeft over de familienaam Beekhuis.
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Beekhuis (onder)zoekt.
- Bekijk de informatie die Mundia heeft over Beekhuis.
Historische context (op basis van trouwdag 21 oktober 1849)
- De temperatuur op 21 oktober 1849 lag rond de 11,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: dampig . Bron: KNMI (weerstation Zwanenburg/Nederland).
- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- Van 21 november 1848 tot 1 november 1849 was er in Nederland het kabinet De Kempenaer - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. J.M. de Kempenaer (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
- Van 1 november 1849 tot 19 april 1853 was er in Nederland het kabinet Thorbecke I met als eerste minister Mr. J.R. Thorbecke (liberaal).
- 1849 » Nederland had zo'n 3 miljoen inwoners.
- 1849 » 1 - Het kabinet De Kempenaer - Donker Curtius treedt af na gebrek aan overeenstemming met de meerderheid van de Tweede Kamer.
- 1849 » 23 - Troepen van de Groothertog van Baden hernemen Karlsruhe. De leiders van de revolutie worden geëxecuteerd.
- 1849 » 6 - Executie in Hongarije van de eerste minister Lajos Batthyány alsmede van de dertien martelaren van Arad.
Ook geboren op 4 februari
Bron: Wikipedia
- 1465 » Jonker Frans van Brederode, hoofdrolspeler in de Jonker Franssenoorlog tijdens de Hoekse en Kabeljauwse twisten († 1490)
- 1938 » Wim Van Gansbeke, Vlaams theaterrecensent en programmasamensteller bij de VRT († 2008)
- 1962 » Prem Radakishun, Nederlands advocaat, columnist en televisiemaker
- 1964 » Marc Van Der Linden, Belgisch voetballer
- 1981 » Paulien van Deutekom, Nederlands schaatsster
De publicatie Voorouders in het Eemland is samengesteld door Eric W. van der Ent van www.groenegraf.nl (neem contact op).



