Verwanten van Alic Gillis » Appolonia Cloppenburg
Persoonlijke gegevens Appolonia Cloppenburg 
- Zij is gedoopt op 10 september 1755 in Brugge (sint Anna).[ Bron 1 ]
- Zij is overleden.
- Zij is begraven op 2 september 1757 in Brugge (sint Anna).[ Bron 2 ]
Voorouders van Appolonia Cloppenburg
| Jan Frans Cloppenburg ????-1778 | Veronica Devos 1720-1781 | ||
Appolonia Cloppenburg 1755-1757 | |||
Tijdbalk Appolonia Cloppenburg
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Bronnen
- Brugge : Parochieregisters - Doopakten Sint Anna
- Brugge : Parochieregisters - Begrafenisakte Sint Anna
Over de familienaam Cloppenburg
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Cloppenburg (onder)zoekt.
- Bekijk de geografische spreiding van de familienaam Cloppenburg in België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Polen of Verenigde Staten.
Historische context (op basis van doopdag 10 september 1755)
- De temperatuur op 10 september 1755 lag rond de 11,0 °C. Er was 22 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: zeer betrokken regen . Bron: KNMI (weerstation Zwanenburg/Nederland).
Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)- Regentes Anna (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1759 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)
- 1755 » Er komt een einde aan het Rijk van Mataram op Java, waar de Derde Javaanse Successie Oorlog nog in volle gang is. Het wordt gesplitst in Soerakarta en Djokjakarta, met Hamengkoe Boewono I (de pangeran Mengkoe Boemi) als koning van het laatste.
- 1755 » 1 november - Een zware aardbeving in Lissabon (Portugal) verwoest twee derde deel van de stad en kost 50.000-100.000 doden. Omdat het epicentrum uit de kust ligt, ontstaat er een vloedgolf van 12,5 meter hoogte die ook de kusten van Fez en Meknes in Marokko teistert.
- 1755 » 27 juni - Door zijn vele amoureuze escapades wordt Giacomo Casanova overal waar hij komt in korte tijd een omstreden figuur. In Venetië verdenken ze hem ervan een gravin krankzinnig te hebben gemaakt met 'verdovende middelen en liefdedranken'. Hij wordt gearresteerd en in de beruchte Piombi-gevangenis geworpen.
De publicatie Verwanten van Alic Gillis is samengesteld door Curio (neem contact op).

