Stamboom Van Rooijen x Vroon » Lijsje Meijers
Persoonlijke gegevens Lijsje Meijers 
- Zij is geboren op 2 september 1806 in Loosdrecht.[ Bron 1 ]
- Zij is overleden op 30 september 1874 in Hilversum, zij was toen 68 jaar oud.[ Bron 2 ]
Gezin van Lijsje Meijers
Zij is getrouwd met Jacobus Nicolaas Swaan op 16 mei 1835 te Hilversum[ Bron 3 ].
Tijdbalk Lijsje Meijers
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Bronnen
- internetsite fokke zwaan
- internetsite fokke zwaan
- genlias BSH hilversum (akte 37)
Over de familienaam Meijers
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Meijers (onder)zoekt.
- Bekijk de geografische spreiding van de familienaam Meijers in België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Polen of Verenigde Staten.
Historische context (op basis van geboortedag 2 september 1806)
- De temperatuur op 2 september 1806 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: omtrent helder . Bron: KNMI (weerstation Zwanenburg/Nederland).
- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- 1806 » Confrontatie tussen Rusland en het Osmaanse Rijk over wat nu Roemenië heet. De Sultan in Istanbul vervangt de vorsten van Moldavië en Walachije. De afgezette Constantijn Ypsilanti komt met Russische militaire steun terug uit St. Petersburg en herneemt zijn bestuur in Boekarest.
- 1806 » 23 - Lodewijk Napoleon wordt als Koning van Holland geïnstalleerd.
- 1806 » 16 - Luitenant-gouverneur Janssens ondertekent de overgave van de Kaapkolonie aan Groot-Brittannië.
Ook geboren op 2 september
Bron: Wikipedia
- 1874 » Frans Drion, Nederlands kamerlid († 1948)
- 1930 » IJf Blokker, Nederlands acteur en schrijver
- 1931 » Pierre Huyskens, Nederlands journalist en schrijver († 2008)
- 1966 » Salma Hayek, Mexicaans actrice
- 1975 » Csaba Fehér, Hongaars voetballer
De publicatie Stamboom Van Rooijen x Vroon is samengesteld door Mirjam van Rooijen (neem contact op).


