Stamboom Van Mourik-Druiven » Matheus Hendrikus van Mourik
Persoonlijke gegevens Matheus Hendrikus van Mourik 
- Hij is geboren 1912.
- Hij is overleden op 2 september 1915 in IJsselstein (Utrecht), hij was toen 3 jaar oud.[ Bron 1 ]
Aanknopingspunten in andere publicaties
- Deze persoon komt ook voor in de publicatie Stamboom Roubos.
Voorouders van Matheus Hendrikus van Mourik
| Mathijs (Tijs, Tijsje) van Maurik 1828-???? | Jacoba (Koosje) Arendonk 1833-???? | Hendrik van Doorn | Cornelia Antonia Van Der Mark |
| Jan van Mourik 1874-1925 | Cornelia van Doorn 1880-1920 | ||
Matheus Hendrikus van Mourik 1912-1915 | |||
Tijdbalk Matheus Hendrikus van Mourik
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Bronnen
Over de familienaam Van Mourik
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van Mourik (onder)zoekt.
- Bekijk de geografische spreiding van de familienaam Van Mourik in België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Polen of Verenigde Staten.
Historische context (op basis van dag van overlijden 2 september 1915)
- De temperatuur op 2 september 1915 lag tussen 8,2 °C en 17,5 °C en was gemiddeld 12,4 °C. Er was 2.7 mm neerslag. Er was 6.4 uur zonneschijn (47%). De gemiddelde windsnelheid was 3 Bft (matige wind) en kwam overheersend uit het zuid-westen. Bron: KNMI (weerstation De Bilt/Nederland).
Koningin Wilhelmina (Huis van Oranje-Nassau) was van 1890 tot 1948 vorst van Nederland (ook wel Koninkrijk der Nederlanden genoemd)- Van 29 augustus 1913 tot 9 september 1918 was er in Nederland het kabinet Cort van der Linden met als eerste minister Mr. P.W.A. Cort van der Linden (liberaal).
- 1915 » Nederland had zo'n 6 miljoen inwoners.
- 1915 » 30 - (Italië) - De eerste van vier slagen aan de Isonzo tussen Oostenrijks-Hongaarse en Italiaanse troepen begint.
- 1915 » 5 - (Cuba) - De Amerikaan Jack Johnson, idool van alle zwarten in de Verenigde Staten, raakt zijn titel als wereldkampioen boksen alle klassen kwijt aan Jess Willard, door een twijfelachtige knock-out in de 26e ronde.
- 1915 » 16 - (VS) - De Amerikaanse atleet Norman Taber vestigt in Cambridge (Massachusetts) een wereldrecord over de mijl, in 4'12,6".
Ook overleden op 2 september
Bron: Wikipedia
- 1106 â Yusuf ibn Taschfin, leider van de Almoraviden »
- 1274 â Prins Munetaka (31), Japanse shogun »
- 1779 » Onno Zwier van Haren (66), Nederlands auteur
- 1865 » William Rowan Hamilton (60), wiskundige, natuurkundige en filosoof
- 421 » Constantius III, Keizer van Rome
De publicatie Stamboom Van Mourik-Druiven is samengesteld door Johanna van Mourik (neem contact op).



