Stamboom Simmers Family Tree uit Zierikzee in Zeeland » Cornelis Leendertse Kouwen
Persoonlijke gegevens Cornelis Leendertse Kouwen 
- Hij is geboren 1770 in Haamstede.
- Hij is overleden 1803 in Haamstede, hij was toen 33 jaar oud.[ Bron 1 ]
- Beroep: Winkelier 1797.
Voorouders van Cornelis Leendertse Kouwen
| Leendert Kouwen 1740-???? | |||
Cornelis Leendertse Kouwen 1770-1803 | |||
| x.1796 Janna Joostze Speelman 1772-1848 | ||||||||||||
| ||||||||||||
Gezin van Cornelis Leendertse Kouwen
Hij is getrouwd met Janna Joostze Speelman op 6 oktober 1796 te Haamstede[ Bron 2 ].
Kind(eren):
- Cornelis Corn. Kouwen 1797-1869
- Pieternella Kouwen 1800-1890
Tijdbalk Cornelis Leendertse Kouwen
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Verwantschap
Bronnen
Over de familienaam Kouwen
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Kouwen (onder)zoekt.
- Bekijk de geografische spreiding van de familienaam Kouwen in België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Polen of Verenigde Staten.
Historische context (op basis van trouwdag 6 oktober 1796)
- De temperatuur op 6 oktober 1796 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken . Bron: KNMI (weerstation Zwanenburg/Nederland).
- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- 1796 » 7 - Vrede te Parijs tussen Frankrijk en het hertogdom Württemberg. Württemberg staat al zijn landen op de linker Rijnoever af, met name: het graafschap Montbéliard met Héricourt, Passavant, Horbourg, Riquewihr en Ostheim.
- 1796 » 17 - Vergelijk tussen Pruisen en Oettingen-Spielberg. Onderlinge gebiedsuitruil ter normalisering van de grenzen.
- 1796 » Maximilian Joseph von Montgelas wordt minister van Beieren. Hij stelt de Ansbacher Mémoire op, waarin hij een liberaal regeringsprogramma ontvouwt.
De publicatie Stamboom Simmers Family Tree uit Zierikzee in Zeeland is samengesteld door Hans Middendorp* (neem contact op).

