Stamboom Riny Doyle geboren Marinus van Waard » Hendrik Hendriksz Verzijl
Persoonlijke gegevens Hendrik Hendriksz Verzijl 
- Hij is geboren 1773 in Mijnsheerenland, Zh, Nederland.
- Hij is gedoopt op 18 april 1773 in Mijnsheerenland, Zh, Nederland.
- Hij is overleden op 2 september 1838 in Maasdam, Zh, Nederland, hij was toen 65 jaar oud.[ Bron 1 ]
Voorouders van Hendrik Hendriksz Verzijl
| Dirk Hendriks Verzijl 1697-???? | Teuntje Cornelisd Goeree | ||
| Hendrik Dirks Verzijl 1744-???? | Adriaantje Hendriks de Jong 1751-1831 | ||
Hendrik Hendriksz Verzijl 1773-1838 | |||
| x.1800 Willempje Huige Van Der Weijden ± 1775-1826 | ||||||||||
| ||||||||||
Gezin van Hendrik Hendriksz Verzijl
Hij is getrouwd met Willempje Huige Van Der Weijden op 22 april 1800 te Puttershoek Zh, Nederland.
Kind(eren):
- Hendrik Hendriksz Verzijl 1803-> 1860
Tijdbalk Hendrik Hendriksz Verzijl
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Bronnen
Over de familienaam Verzijl
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Verzijl (onder)zoekt.
- Bekijk de geografische spreiding van de familienaam Verzijl in België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Polen of Verenigde Staten.
Historische context (op basis van trouwdag 22 april 1800)
- De temperatuur op 22 april 1800 lag rond de 14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: zeer betrokken . Bron: KNMI (weerstation Zwanenburg/Nederland).
- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- 1800 » 14 - Napoleon Bonaparte behaalt een klinkende overwinning op de Oostenrijkers bij Marengo.
- 1800 » 14 - Na een conclaaf van drieënhalve maand wordt Giorgio Barnaba Luigi Chiaramonti tot paus gekozen. Als protegé van de vroegere paus Pius VI kiest hij de naam Pius VII.
- 1800 » 17 - De Verenigde Staten hebben hun nieuwe federale hoofdstad in gebruik genomen: Washington D.C., aan de oever van de Potomac (rivier).
Ook overleden op 2 september
Bron: Wikipedia
- 1274 â Prins Munetaka (31), Japanse shogun »
- 1834 » Thomas Telford (77), Schots uitvinder
- 1920 » Victoriano Guisasola y Menéndez (68), Spaans kardinaal-aartsbisschop van Toledo
- 1963 » Fazlollah Zahedi (65/66), Iraans generaal en premier
- 2001 » Christiaan Barnard (79), Zuid-Afrikaans hartchirurg
De publicatie Stamboom Riny Doyle geboren Marinus van Waard is samengesteld door Riny Doyle (neem contact op).


