Stamboom Helmantel » Berend Lewe Van Aduard
Persoonlijke gegevens Berend Lewe Van Aduard 
- Hij is geboren 1787 in Groningen (Oosterstraat).[ Bron 1 ]Doop 11-02-1787 Groningen; Nieuwe Kerk
Dopeling Berend
Geslacht m
Geboorteplaats Groningen; Oosterstraat
Vader Otto Lewe van Aduard
Moeder Anna Isabella van Swinderen
Bron Algemeen doopboek Groningen 1779-1795
Collectie DTB (toegang 124)
Inventarisnummer 152 - Hij is gedoopt op 11 februari 1787 in Groningen (Nieuwe Kerk).[ Bron 1 ]
- Hij is overleden.
Voorouders van Berend Lewe Van Aduard
| Berend Lewe Van Aduard 1710-1791 | Catharina Van Wijhe Van Eck En Wiel | Mr. Albert Hendrik Van Swinderen | Johanna De Marees |
| Otto Lewe Van Aduard 1752-1821 | Anna Isabella Van Swinderen ????-1790 | ||
Berend Lewe Van Aduard 1787-???? | |||
Tijdbalk Berend Lewe Van Aduard
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Bronnen
Over de familienaam Lewe Van Aduard
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Lewe Van Aduard (onder)zoekt.
- Bekijk de geografische spreiding van de familienaam Lewe Van Aduard in België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Polen of Verenigde Staten.
Historische context (op basis van doopdag 11 februari 1787)
- De temperatuur op 11 februari 1787 lag rond de 6,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid ten oosten. Typering van het weer: betrokken . Bron: KNMI (weerstation Zwanenburg/Nederland).
Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)- 1787 » Alle vroedschappen worden gezuiverd van patriotten, waarbij vooral Amsterdam en Alkmaar worden getroffen. Iedereen die actief was als officier van een exercitiegenootschap of actief in een defensiecommissie wordt in staat van beschuldiging gesteld.
- 1787 » 21 - Wijbo Fijnje houdt een rede voor de vroedschap van Delft waarin hij veranderingen en de vervanging van de oranjegezinde leden eist. In Delft wordt alsnog een patriottisch stadsbestuur ingesteld.
- 1787 » Eind augustus - Een tiental patriottische statenleden in Friesland trekt zich terug in Franeker. De spanning stijgt.
De publicatie Stamboom Helmantel is samengesteld door Klaas Pera (neem contact op).

