Stamboom Ham » Magdalena de Bruin
Persoonlijke gegevens Magdalena de Bruin 
- Zij is geboren op 2 september 1794 in Monster.
- Zij is overleden op 8 juli 1850 in Monster, zij was toen 55 jaar oud.
Voorouders van Magdalena de Bruin
| Franciscus de Bruin | Marijtje Verheul | Johannes de Bruin | Apolonia Middelburg |
| Cornelis Fransz de Bruin 1748-1833 | Catharina Janse de Bruin 1756-1833 | ||
Magdalena de Bruin 1794-1850 | |||
x.1829
Cornelis Monna
± 1800-????
Gezin van Magdalena de Bruin
Zij is getrouwd met Cornelis Monna op 9 mei 1829 te Naaldwijk.
Tijdbalk Magdalena de Bruin
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Over de familienaam De Bruin
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Bruin (onder)zoekt.
- Bekijk de geografische spreiding van de familienaam De Bruin in België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Polen of Verenigde Staten.
Historische context (op basis van geboortedag 2 september 1794)
- De temperatuur op 2 september 1794 lag rond de 18,0 °C. Er was 44 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: zeer betrokken . Bron: KNMI (weerstation Zwanenburg/Nederland).
Erfstadhouder Prins Willem V (Willem Batavus) (Huis van Oranje-Nassau) was van 1751 tot 1795 vorst van Nederland (ook wel Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden genoemd)- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- 1794 » De Engelsman John Dalton publiceert het eerste wetenschappelijke artikel over kleurenblindheid.
- 1794 » november - Het Franse leger is genaderd tot aan de grote rivieren in de noordelijke Nederlanden.
- 1794 » De Fransman Nicolas-Jacques Conté vindt het grafiet-potlood uit.
Ook geboren op 2 september
Bron: Wikipedia
- 1838 » Liliuokalani, koningin en de laatste monarch van het koninkrijk Hawaï († 1917)
- 1930 » IJf Blokker, Nederlands acteur en schrijver
- 1931 » Pierre Huyskens, Nederlands journalist en schrijver († 2008)
- 1947 » Louis Michel, Waals politicus
- 1975 » Csaba Fehér, Hongaars voetballer
De publicatie Stamboom Ham is samengesteld door J. Ham (neem contact op).



