Stamboom Doornbos » Fennechien Aaldriks Haaijer
Persoonlijke gegevens Fennechien Aaldriks Haaijer 
- Zij is geboren op 31 januari 1824 in Scheemda.[ Bron 1 ]
- Zij is overleden op 5 oktober 1891 in Hoogezand, Martenshoek, zij was toen 67 jaar oud.
Aanknopingspunten in andere publicaties
- Deze persoon komt ook voor in de publicatie Stamboom familie Eilders.
- Deze persoon komt ook voor in de publicatie Stamboom Redmeijer.
- Deze persoon komt ook voor in de publicatie Stamboom Redmeijer.
Voorouders van Fennechien Aaldriks Haaijer
| Aaldrik Jans Haaijer 1763-1845 | Etje Jans Steen 1769-1846 | Hindrik Aaldriks Koster | Fennechien Geerts |
| Jan Aaldriks Haaijer 1795-1832 | IJke Hindriks Koster 1801-1845 | ||
Fennechien Aaldriks Haaijer 1824-1891 | |||
x.(1) 1857
Evert Koburg
1833-1870
x.(2) 1871
Hinderikus Pietersen
1832-1897
Gezin van Fennechien Aaldriks Haaijer
Zij is getrouwd met (1) Evert Koburg op 31 december 1857 te Hoogezand.
Zij is getrouwd met (2) Hinderikus Pietersen op 2 september 1871 te Hoogezand.
Tijdbalk Fennechien Aaldriks Haaijer
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Bronnen
Over de familienaam Haaijer
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Haaijer (onder)zoekt.
- Bekijk de geografische spreiding van de familienaam Haaijer in België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Polen of Verenigde Staten.
Historische context (op basis van geboortedag 31 januari 1824)
- De temperatuur op 31 januari 1824 lag rond de 1,0 °C. Er was 396 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuiden. Typering van het weer: helder . Bron: KNMI (weerstation Zwanenburg/Nederland).
- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- 1824 » 7 - Het regerende huis van het vorstendom Reuss-Lobenstein sterft uit. Het vorstendom wordt verenigd met het vorstendom Reuss-Ebersdorf
- 1824 » 4 - Het Noordhollandsch Kanaal wordt geopend.
- 1824 » A.S. Ørsted wordt generaalprocureur.
Ook geboren op 31 januari
Bron: Wikipedia
- 1901 » Marie Luise Kaschnitz, Duits schrijfster († 1974)
- 1938 » Lous Haasdijk, Nederlands nieuwslezer († 2010)
- 1984 » Jeremy Wariner, Amerikaans atleet
- 1986 » Yves Makabu-Makalambay, Belgisch voetballer
- 1988 » Chiró N'Toko, Congolees-Belgisch voetballer
De publicatie Stamboom Doornbos is samengesteld door Tom Doornbos (neem contact op).


