Stamboom Dijst » Adriana Zegwaard
Persoonlijke gegevens Adriana Zegwaard 
- Zij is gedoopt op 24 januari 1805 in Bennebroek.[ Bron 1 ]
- Zij is overleden op 1 oktober 1847 in Amsterdam.Getuige is Johannes Antonius Hunnikes, oud 32 jaar, veehouder, wonende Kerkpad 391 te, buurman.
- Woonachtig op 1 oktober 1847 in Kerkpad 233, Amsterdam.Overlijdensadres
Afbeelding(en) Adriana Zegwaard
Gezin van Adriana Zegwaard
Zij is getrouwd met Wilhemus de Kijser op 17 december 1829 te Sloten (Noord-Holland)[ Bron 2 ].
Getuigen zijn Jacobus van Elven, 55 jaar, winkelier, bekende, wonende aan de Overtoom; Jan de Kijser, 30 jaar, winkelier, broer van de bruidegom, wonende aan de Baarsjes; Cornelis Zegwaard, 25 jaar, dienstbaar, broer van de bruid, wonende aande Baarsjes; Gerrit Takkenberg, 39 jaar, veehouder. De bruid heeft de akte niet ondertekend, omdat zij niet kan schrijven.
Kind(eren):
- Johanna de Kijser 1843-1901
Tijdbalk Adriana Zegwaard
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Bronnen
Over de familienaam Zegwaard
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Zegwaard (onder)zoekt.
- Bekijk de geografische spreiding van de familienaam Zegwaard in België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Polen of Verenigde Staten.
Historische context (op basis van dag van overlijden 1 oktober 1847)
- De temperatuur op 1 oktober 1847 lag rond de 12,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-oosten. Typering van het weer: betrokken . Bron: KNMI (weerstation Zwanenburg/Nederland).
- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- 1847 » Nederland had zo'n 3 miljoen inwoners.
- 1847 » 24 - De stad Salt Lake City wordt gesticht.
- 1847 » 13 - Mexicaans-Amerikaanse Oorlog: Slag bij Chapultepec, Mexico-Stad valt in handen van de Amerikanen.
- 1847 » De Great Famine, oftewel de Grote Hongersnood, is de periode van voedselschaarste, die Ierland treft in de winter van 1846/1847.
Ook overleden op 1 oktober
Bron: Wikipedia
- 1570 » Frans Floris (50), Vlaams schilder
- 1708 » John Blow (59), Engels componist en organist
- 1959 » Enrico De Nicola (81), eerste president van de Republiek Italië
- 1960 » Giuseppe Fietta (76), Italiaans curiekardinaal
- 1990 » Curtis LeMay (83), Amerikaans generaal der luchtmacht, pionierend strateeg op de bommenwerper
De publicatie Stamboom Dijst is samengesteld door D. Dijst (neem contact op).


