Stamboom De Bruin (Bodegraven, Leiden) » Anna Rutse de Bruin
Persoonlijke gegevens Anna Rutse de Bruin 
- Zij is geboren op 24 mei 1837 in Leusden.
Voorouders van Anna Rutse de Bruin
| Aart Jacobusse de Bruin ± 1752-1812 | Evertje Rutten Oudhuisen ????-< 1812 | ||
Anna Rutse de Bruin 1837-???? | |||
x.(1) 1877
Bernardus Weduwer
± 1836-< 1883
x.(2) 1883
Johannes Evers
± 1822-????
Gezin van Anna Rutse de Bruin
Zij is getrouwd met (1) Bernardus Weduwer op 1 mei 1877 te Stoutenburg.
Zij is getrouwd met (2) Johannes Evers op 12 april 1883 te Leusden.
Tijdbalk Anna Rutse de Bruin
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Gebruikte symbolen:
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Over de familienaam De Bruin
- Bekijk de informatie die genealogieonline heeft over de familienaam De Bruin.
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Bruin (onder)zoekt.
- Bekijk de informatie die Mundia heeft over De Bruin.
Historische context (op basis van geboortedag 24 mei 1837)
- De temperatuur op 24 mei 1837 lag rond de 13,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt . Bron: KNMI (weerstation Zwanenburg/Nederland).
- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- 1837 » Nederland had zo'n 3 miljoen inwoners.
- 1837 » De aanleg van het kunstmatige meer Grand Lake St. Marys in Ohio is gestart.
- 1837 » 2 - Samuel Morse demonstreert zijn elektro-magnetische telegraaf.
- 1837 » 8 - In een duel tussen Aleksandr Poesjkin en Georges d'Anthès wordt een erestrijd beslecht. Poesjkin overlijdt twee dagen later.
Ook geboren op 24 mei
Bron: Wikipedia
- 1876 » Maurilio Fossati, Italiaans kardinaal-aartsbisschop van Turijn († 1965)
- 1913 » Willi Daume, Duits sportbestuurder († 1996)
- 1914 » John Braspennincx, Nederlands wielrenner († 2008)
- 1941 » Bob Dylan, Amerikaans zanger
- 1982 » Víctor Bernárdez, Hondurees voetballer
De publicatie Stamboom De Bruin (Bodegraven, Leiden) is samengesteld door E. de Bruin (neem contact op).



