Stamboom Boerstra » Klaas Jans Wielinga
Persoonlijke gegevens Klaas Jans Wielinga 
- Hij is geboren op 21 januari 1824 in Sneek.
- Hij is overleden op 3 december 1907 in Leeuwarden, hij was toen 83 jaar oud.
- Beroepen:
- Wever.
- Koopman.
Aanknopingspunten in andere publicaties
Deze persoon komt ook voor in de publicatie :- Stamboom Aalbers/Ruitenbach, één auteur heeft bevestigd dat het om dezelfde persoon gaat
Gezin van Klaas Jans Wielinga
Hij is getrouwd met (1) Barber (Berber) Roosjen op 16 mei 1847 te Hindeloopen.
Kind(eren):
- Jan Wielinga 1848-1848
- Jacob Wielinga 1849-1874
- Attje Wielinga 1850-1876
- Henderika Wielinga 1855-????
- Bonne Wielinga 1857-1878
- Geertje Wielinga 1862-????
Hij is getrouwd met (2) Antje Minnes van der Werff op 2 juni 1867 te Sneek[ Bron 1 ].
Kind(eren):
- Minne Wielinga 1868-????
Tijdbalk Klaas Jans Wielinga
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Gebruikte symbolen:
grootouders
ouders
broers/zussen
kinderen
Bronnen
Over de familienaam Wielinga
- Bekijk de informatie die genealogieonline heeft over de familienaam Wielinga.
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wielinga (onder)zoekt.
- Bekijk de informatie die Mundia heeft over Wielinga.
Historische context (op basis van geboortedag 21 januari 1824)
- De temperatuur op 21 januari 1824 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken winderig regen winderig . Bron: KNMI (weerstation Haarlem/Nederland).
- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- 1824 » 16 - Lodewijk XVIII van Frankrijk wordt door Karel X opgevolgd als koning van Frankrijk.
- 1824 » 7 - Het regerende huis van het vorstendom Reuss-Lobenstein sterft uit. Het vorstendom wordt verenigd met het vorstendom Reuss-Ebersdorf
- 1824 » 4 - Het Noordhollandsch Kanaal wordt geopend.
Ook geboren op 21 januari
Bron: Wikipedia
- 1829 » Oscar II van Zweden, koning van Zweden en Noorwegen († 1907)
- 1922 » Paul Scofield, Brits acteur († 2008)
- 1976 » Patrick de Lange, Nederlands honkballer
- 1979 » David Zabriskie, Amerikaans wielrenner
- 1983 » Francesca Segat, Italiaans zwemster
De publicatie Stamboom Boerstra is samengesteld door G.K. Boerstra (neem contact op).



