Stamboom Arie Noorlander » Neeltje Jacobsdr Monster
Persoonlijke gegevens Neeltje Jacobsdr Monster 
- Zij is geboren op 2 september 1832 in Strijen.[ Bron 1 ]
- Zij is overleden op 7 oktober 1875 in Strijen, zij was toen 43 jaar oud.[ Bron 2 ]Neeltje Noorlander is ongehuwd overleden.
Aanknopingspunten in andere publicaties
- Deze persoon komt ook voor in de publicatie Stamboom Van Haren - Knoop.
- Deze persoon komt ook voor in de publicatie Genealogie Noorlander.
Voorouders van Neeltje Jacobsdr Monster
| Pieter Jansz Monster ± 1742-1819 | Marija Jansdr (Maria) Fortuijn 1756-0808 | Eldert Hendrikz Noorlander 1753-1794 | Leentje Pietersdr (Lijntje) JABAAIJ 1760-1822 |
| Jacob Pietersz Monster 1785-1873 | Neeltje Eldertsdr Noorlander 1789-1859 | ||
Neeltje Jacobsdr Monster 1832-1875 | |||
Tijdbalk Neeltje Jacobsdr Monster
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Bronnen
- Gen-Lias (akte 59)
- Gen-Lias (akte 106)
Over de familienaam Monster
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Monster (onder)zoekt.
- Bekijk de geografische spreiding van de familienaam Monster in België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Polen of Verenigde Staten.
Historische context (op basis van geboortedag 2 september 1832)
- De temperatuur op 2 september 1832 lag rond de 17,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: half bewolkt winderig bui . Bron: KNMI (weerstation Haarlem/Nederland).
- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- 1832 » Nederland had zo'n 3 miljoen inwoners.
- 1832 » 3 - Kodjo, Mentor, Present en andere gevluchte Surinaamse slaven stichten brand in Paramaribo om eten te kunnen stelen. Door de straffe wind gaat een groot deel van de houten bebouwing in de stad in vlammen op.
- 1832 » William Sturgeon, een Brits natuurkundige ontwikkelt de eerste elektrische motor met commutator.
- 1832 » De Britse Oost-Indische Compagnie bezet Aden. Door de invoering van de stoomvaart zijn op de zeereis naar India havens nodig om kolen in te nemen.
Ook geboren op 2 september
Bron: Wikipedia
- 1838 » Liliuokalani, koningin en de laatste monarch van het koninkrijk Hawaï († 1917)
- 1930 » IJf Blokker, Nederlands acteur en schrijver
- 1930 » Roger De Clercq, Belgisch veldrijder
- 1934 » Allen Carr, Brits publicist (anti roken) († 2006)
- 1960 » Ruth Jacott, Nederlands zangeres
De publicatie Stamboom Arie Noorlander is samengesteld door Arie noorlander (neem contact op).


