Stamboom Slop » Johanna Hagen
Persoonlijke gegevens Johanna Hagen 
- Zij is geboren geraamd rond 28 juli 1802 in Arnhem.
- Zij is overleden geraamd rond december 1887 in Loenen, zij was toen 85 jaar oud.
Voorouders van Johanna Hagen
| Jan Hagen | Johanna Aaberson | ||
Johanna Hagen 1802-1887 | |||
| x.1828 Hendrik Abraham Schut 1796-1864 | ||||||||||||||||
| ||||||||||||||||
Gezin van Johanna Hagen
Zij is getrouwd met Hendrik Abraham Schut op 20 september 1828 te Brummen[ Bron 1 ].
Kind(eren):
- Paul Jan Schut 1830-1873
- Jan Willem Schut 1834-????
- Johannes Schut 1837-????
- Anna Schut 1840-????
Tijdbalk Johanna Hagen
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Bronnen
- Gelders Archief
Over de familienaam Hagen
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Hagen (onder)zoekt.
- Bekijk de geografische spreiding van de familienaam Hagen in België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Polen of Verenigde Staten.
Historische context (op basis van trouwdag 20 september 1828)
- De temperatuur op 20 september 1828 lag rond de 14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt . Bron: KNMI (weerstation Zwanenburg/Nederland).
- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- 1828 » Troepen van het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Oostenrijk verdrijven Ibrahim Pasha uit Griekenland.
- 1828 » 23 - In de Zuidelijke Nederlanden sluiten de katholieken een monsterverbond met hun traditionele vijanden de liberalen. Dit Unionisme wordt de drijvende kracht van de oppositie tegen koning Willem I.
- 1828 » Pogingen van Nederland om een 3e West-Indische compagnie op te richten mislukken.
De publicatie Stamboom Slop is samengesteld door Nicolette Slop (neem contact op).

