Kwartierstaat Van der Velden » Jacomina van der Velden
Persoonlijke gegevens Jacomina van der Velden 
- Zij is gedoopt op 24 september 1747 in Gorinchem.[ Bron 1 ]
- Zij is overleden op 5 februari 1814 in Gorinchem.[ Bron 2 ]
Voorouders van Jacomina van der Velden
| Matthias Canters 1686-1730 | Jacoba Janssen (Jacomijn) Venten 1688-1731 | ||
| Henricus (Hendrik) van der Velden ????-1791 | Henrica (Hendrina) Canters 1720-1804 | ||
Jacomina van der Velden 1747-1814 | |||
x.(1)
Pieter van Asten
????-< 1790
x.(2) 1790
Anthonij van Galen
Gezin van Jacomina van der Velden
Zij is in de kerk getrouwd met (1) Pieter van Asten[ Bron 3 ].
Zij is in de kerk getrouwd met (2) Anthonij van Galen op 30 april 1790 te Gorinchem[ Bron 4 ]. Toestemming voor dit huwelijk is 8 april 1790 verkregen te Gorinchem[ Bron 3 ].
Tijdbalk Jacomina van der Velden
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Verwantschap
- Jacomina van der Velden stamt af van Henricus (Hendrik) van der Velden.
Zie ook de tekstuele stamboom van Henricus (Hendrik) van der Velden.
Bronnen
- Stadsarchief Gorinchem DTB Gorinchem RK doop 26-41 /1747
- Stadsarchief Gorinchem BS Gorinchem overlijdensakte 05-02-1814
- Stadsarchief Gorinchem DTB Gorinchem trouwen 14-415 /1790
- Stadsarchief Gorinchem DTB Gorinchem RK trouwen 26-26 /1790
Over de familienaam Van der Velden
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van der Velden (onder)zoekt.
- Bekijk de geografische spreiding van de familienaam Van der Velden in België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Polen of Verenigde Staten.
Historische context (op basis van dag van overlijden 5 februari 1814)
- De temperatuur op 5 februari 1814 lag rond de -4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-westen. Typering van het weer: betrokken . Bron: KNMI (weerstation Zwanenburg/Nederland).
- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- 1814 » 4 - De nieuwe koning Lodewijk XVIII van Frankrijk vaardigt een grondwet uit.
- 1814 » 1 - Door een uitbarsting van de Filipijnse vulkaan Mayon komen 1200 mensen om 't leven.
- 1814 » 13 - Nederland en het Verenigd Koninkrijk sluiten het Verdrag van Londen. De Britten zullen de meeste Nederlandse bezittingen van vóór 1795 teruggeven. Ceylon, de Kaapkolonie, Berbice, Demerara en Essequibo blijven Engels bezit.
Ook overleden op 5 februari
Bron: Wikipedia
- 1679 » Joost van den Vondel (91), Nederlands dichter en toneelschrijver
- 1818 » Karel XIII van Zweden (69), Koning van Zweden en Noorwegen
- 1888 » Anton Mauve (49), Nederlands schilder
- 1981 » Barend Barendse (73), Nederlands radio- en tv-presentator
- 1991 » Dean Jagger (87), acteur
De publicatie Kwartierstaat Van der Velden is samengesteld door Aad van der Velden (neem contact op).


