Genealogie Peters » Martinus van den Hogen
Persoonlijke gegevens Martinus van den Hogen 
- Hij is gedoopt op 2 september 1793 in Bergharen.
Voorouders van Martinus van den Hogen
| Joannes van den Hooge 1761-???? | Joanna van der Venne 1767-???? | ||
Martinus van den Hogen 1793-???? | |||
x.(1) 1819
Maria Buijs
1788-????
| x.(2) 1822 Maria van Rossum 1799-???? | ||||||||||||||
| ||||||||||||||
x.(3) 1832
Nicolaja Verwaaijen
1790-????
Gezin van Martinus van den Hogen
Hij is getrouwd met (1) Maria Buijs op 6 mei 1819 te Bergharen.
Hij is getrouwd met (2) Maria van Rossum op 12 november 1822 te Bergharen.
Kind(eren):
- Johanna van den Hogen 1823-????
- Wilhelmina van den Hogen 1825-????
- Anna Maria van den Hoogen 1830-????
Hij is getrouwd met (3) Nicolaja Verwaaijen op 18 februari 1832 te Horssen.
Tijdbalk Martinus van den Hogen
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Over de familienaam Van den Hogen
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van den Hogen (onder)zoekt.
- Bekijk de geografische spreiding van de familienaam Van den Hogen in België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Polen of Verenigde Staten.
Historische context (op basis van trouwdag 12 november 1822)
- De temperatuur op 12 november 1822 lag rond de 5,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-oosten. Typering van het weer: half bewolkt . Bron: KNMI (weerstation Zwanenburg/Nederland).
- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- 1822 » De Heilige Alliantie, besluit op het Congres van Verona, dat een Frans leger het liberale Spanje binnen zal vallen om het absolutistische bewind van Ferdinand VII te herstellen.
- 1822 » Op Chios, dat zich ook onafhankelijk tracht te maken, richten de Turken een groot bloedbad aan. Ook het Nea Moni klooster loopt zware schade op.
- 1822 » 14 - Charles Babbage bedenkt zijn rekenmachine.
De publicatie Genealogie Peters is samengesteld door W. Peters (neem contact op).

