Genealogie van de takken "van Nuijs" en "Hoogers"
De publicatie Genealogie van de takken "van Nuijs" en "Hoogers" is samengesteld door Serge van Nuijs (Antwerpen) (neem contact op). De gegevensverzameling bestaat uit 43.116 personen, vanwege privacy zijn de gegevens van 3.609 personen niet gepubliceerd. Een lijst met gebruikte bronnen en bewaarplaatsen/archieven is te vinden op de bronnen pagina. U vindt meer statistische informatie over de publicatie (zoals aantallen en spreiding van genealogische gebeurtenissen) op de tellingen pagina. Deze publicatie is voor het laatst bijgewerkt op donderdag 2 december 2010.
Een uitgebreide verzameling van -meestal- uit (Nederlands) (Zuid-) Limburg afkomstige families, takken en stammen, waarbij geprobeerd is zo veel mogelijk verbanden te zoeken door zowel in de diepte als in de breedte ver te onderzoeken, evenwel zonder aanspraak op volledigheid.
Bij de opzoeking is o.m. gebruik gemaakt van Genlias, Geneanet, Genealogie-online en diverse andere bronnen, waaronder gegevens die te vinden zijn via Internet, hoewel deze niet altijd even betrouwbaar zijn.In een aantal gevallen werd ook geconstrueerd vanuit vermoedens of aannames; deze vindt u in voetnoten terug.
Afwijkingen in voornamen ten opzichte van gegevens die u elders aantreft zijn toe te schrijven aan het feit dat ik -tot de 20e eeuw- consequent gekozen heb voor de Latijnse varianten van de (doop)voornamen, voor personen die in Limburg geboren zijn en waarvan ik aannam dat zij ook katholiek gedoopt zijn.
Ik ben aan veel mede-onderzoekers en genealogen dank verschuldigd: door het samen leggen van informatie uit diverse bronnen heb ik herhaalde malen oorsprongen kunnen terugvinden. Toch ontkom ik er vaak niet aan van een aantal vooronderstellingen uit te gaan. Deze worden meestal in de voetnoten besproken.
Mocht u fouten of onnauwkeurigheden aantreffen, dan stel ik uw bericht daarover zeer op prijs. Ik kan u echter niet altijd garanderen dat ik u onmiddellijk kan beantwoorden, aangezien het hier slechts een hobby betreft en geen "levenswerk".
Het heeft overigens niet veel zin om te vragen of ik nog over andere gegevens beschik dan degene die ik hier opgenomen heb.
Index op familienamen
- Kies de beginletter van de familienaam die u zoekt:
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z - Meest voorkomende familienamen (familienaamwolk)
Startpunten in deze publicatie
- [stamvader] ? Hoogers (Stamvader), zie ook de uitgebreide stamboom.
- Leonardus van Nuijs (Vader).
- Maria Johanna Hoogers (Moeder).
- [stamvader-Tak Born] ? von Neuß (Stamvader), zie ook de uitgebreide stamboom.
Vandaag in het verleden
- 1897 - Geboorte van Maria Petronella van den Goor (115 jaar geleden)
- 1887 - Huwelijk van Matheus Godefridus Stinges en Margaretha Beurskens (125 jaar geleden)
- 1883 - Overlijden van Pieter Jan Leijsten (129 jaar geleden)
- 1872 - Overlijden van Petrus Johannes Hoogers (140 jaar geleden)
- 1872 - Geboorte van Anna Maria Houben (140 jaar geleden)
- 1852 - Geboorte van Petrus Josephus van de Wijer (160 jaar geleden)
- 1845 - Geboorte van Tilmannus Vallen (167 jaar geleden)
- 1813 - Huwelijk van Jean Etienne Houpperits en Maria Barbara van Loo (199 jaar geleden)
- 1787 - Overlijden van Anna Elisabeth Henckens (225 jaar geleden)
- 1778 - Overlijden van Johanna Wijnhoven (234 jaar geleden)
- 1686 - Overlijden van Wilhelmus Lambertus Delfs (326 jaar geleden)
- 1669 - Doop van Matheus Theodorus Engelen (343 jaar geleden)

