Genealogie Tijmes en Sappe » Theunis van der Velde
Persoonlijke gegevens Theunis van der Velde 
- Hij is geboren op 2 september 1802 in Makkinga(Fr).Ooststellingwerf, dopen, geboortejaar 1802, doopjaar 1802
Dopeling: Theunis
Geboren op 2 september 1802 in Makkinga
Gedoopt op 26 september 1802 in Makkinga
Zoon van Pieter Theunis en Geertje Jans
Gestandaardiseerde namen (voornaam en patroniem):
Dopeling : TEUNIS
Vader : PIETER TEUNIS
Moeder : GEERTJE JANS
Bron:
Collectie Doop-, Trouw-, Begraaf- en Lidmaatboeken (DTBL)
Herv. gem. Makkinga, Elsloo en Langedijke, doop 1732-1811
Inventarisnr. : 549 - Hij is gedoopt op 26 september 1802 in Makkinga(Fr).
- Hij is overleden.
Voorouders van Theunis van der Velde
| Pieter Theunes van der Velde | Geertje Jans Hagen | ||
Theunis van der Velde 1802-???? | |||
Tijdbalk Theunis van der Velde
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Over de familienaam Van der Velde
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Van der Velde (onder)zoekt.
- Bekijk de geografische spreiding van de familienaam Van der Velde in België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Polen of Verenigde Staten.
Historische context (op basis van geboortedag 2 september 1802)
- De temperatuur op 2 september 1802 lag rond de 14,0 °C. De wind kwam overheersend uit het oost-zuid-oosten. Typering van het weer: zeer betrokken . Bron: KNMI (weerstation Zwanenburg/Nederland).
- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- 1802 » augustus - De term biologie wordt voor het eerst gebruikt voor de aanduiding van de wetenschap van het leven.
- 1802 » 26 - De regerende dynastie in het vorstendom Reuss-Gera sterft uit. Het vorstendom wordt hierna gemeenschappelijk geregeerd door de vorsten van Reuss-Schleiz, Reuss-Lobenstein en Reuss-Ebersdorf.
- 1802 » augustus - Het landgraafschap Hessen-Darmstadt bezet het hertogdom Westfalen.
Ook geboren op 2 september
Bron: Wikipedia
- 1661 » Georg Böhm, Duits componist en organist († 1733)
- 1862 » Alphons Diepenbrock, Nederlands componist († 1921)
- 1871 » Lodewijk Ernst Visser, Nederlands jurist en president van de Hoge Raad († 1942)
- 1913 » Bill Shankly, Schots voetballer en coach († 1981)
- 1965 » Lennox Lewis, Canadees-Brits bokser
De publicatie Genealogie Tijmes en Sappe is samengesteld door Erik Tijmes en Lea Sappé (neem contact op).

