Genealogie Klein » Albert Eerkes Bakker
Persoonlijke gegevens Albert Eerkes Bakker 
- Hij is geboren op 2 september 1796 in Nieuwe Pekela.
- Hij is overleden op 20 september 1830 in Nieuwe Pekela, hij was toen 34 jaar oud.
Aanknopingspunten in andere publicaties
- Deze persoon komt ook voor in de publicatie Stamboom Van Melzen-Van Melsen.
- Deze persoon komt ook voor in de publicatie Stamboom Lanting.
- Deze persoon komt ook voor in de publicatie Parenteel van Derick Visch.
Gezin van Albert Eerkes Bakker
Hij is getrouwd met Doetje Douwes Snijder voor 1826.
Kind(eren):
- Eerke Bakker 1826-????
- Albertje Bakker < 1830-????
Tijdbalk Albert Eerkes Bakker
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Over de familienaam Bakker
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Bakker (onder)zoekt.
- Bekijk de geografische spreiding van de familienaam Bakker in België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Polen of Verenigde Staten.
Historische context (op basis van geboortedag 2 september 1796)
- De temperatuur op 2 september 1796 lag rond de 14,0 °C. Er was 110 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het zuid-zuid-oosten. Typering van het weer: betrokken regen . Bron: KNMI (weerstation Zwanenburg/Nederland).
- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- 1796 » Edward Jenner verricht pionierswerk door de eerste succesvolle vaccinatie tegen de pokken te verrichten.
- 1796 » Yusuf Qaramanli wordt vorst van Tripolitanië.
- 1796 » 17 - Vergelijk tussen Pruisen en Oettingen-Spielberg. Onderlinge gebiedsuitruil ter normalisering van de grenzen.
Ook geboren op 2 september
Bron: Wikipedia
- 1944 » Johny Thio, Belgisch voetballer († 2008)
- 1947 » Freddy Willockx, Belgisch politicus
- 1949 » Albert West, Nederlands zanger
- 1971 » Tom Steels, Belgisch wielrenner
- 1973 » Olaf Pollack, Duits wielrenner
De publicatie Genealogie Klein is samengesteld door H. Klein (neem contact op).


