Genealogie Haring » Hermann Heinrich Andreas Ostermeyer

Persoonlijke gegevens Hermann Heinrich Andreas Ostermeyer Mannelijk

Scans zoeken, een service van Genealogie Online
[ Bron 1 ]
  • Hij is geboren op 3 juni 1799 in Mettingen (Wf).[ Bron 1 ]
    get. Hermann Lampe en Anna Maria Siermann
  • Hij is gedoopt op 3 juni 1799 in Mettingen (Wf).[ Bron 1 ]
    get. Hermann Henricus Lampe en Anna Maria Siermans
  • Hij is overleden op 9 februari 1873 in Hoorn.[ Bron 1 ]
  • Beroep: 1830 Koopman en winkelier.[ Bron 1 ]

Voorouders van Hermann Heinrich Andreas Ostermeyer

Gezin van Hermann Heinrich Andreas Ostermeyer

Hij is getrouwd met Anna Maria Renckens op 16 juni 1830 te Hoorn.

get. Gerrit Oostermeijer, 41 jaar, broer van de bruidegom, Gerrit Oostermeijer, 33 jaar, neef van de bruidegom, Reinier Hubertus Renckens, 26 jaar, broer van de bruid, Dirk Renckens, 52 jaar, oom van de bruid, kooplieden van beroep en binnen deze stad woonachtig

Kind(eren):

  1. Johanna Oostermeijer  1835-????
  2. Hermanus Henricus Oostermeijer  1838-????
  3. Catharina Theresia Oostermeijer  1843-1928
  4. Theresia Anna Oostermeijer  1847-1909

Tijdbalk Hermann Heinrich Andreas Ostermeyer

Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.

  Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.

Bronnen

Over de familienaam Ostermeyer

Historische context (op basis van trouwdag 16 juni 1830)

  • De temperatuur op 16 juni 1830 lag rond de 18,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: omtrent helder . Bron: KNMI (weerstation Haarlem/Nederland).
  • De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
  • 1830 » Nederland had zo'n 3 miljoen inwoners.
  • 1830 » 26 - Een burgerwacht onder leiding van Emmanuel van der Linden d'Hooghvorst herstelt de orde in het rumoerige Brussel.
  • 1830 » 25 - De opera La Muette de Portici (De Stomme van Portici) in de Koninklijke Muntschouwburg van Brussel ontaardt in rellen en vormt de aanleiding van de Belgische opstand tegen koning Willem I.
  • 1830 » 21 - De zetel van het nieuwe Hoog Gerechtshof is voortaan te Den Haag gevestigd.

Ook geboren op 3 juni

Bron: Wikipedia

Today in History / Associated Press / Youtube


De publicatie Genealogie Haring is samengesteld door Jaap Haring (neem contact op).

Snelzoeken     ?