Genealogie Haantjes » Grietje Tjebbes Feenstra
Persoonlijke gegevens Grietje Tjebbes Feenstra 
- Zij is geboren 1771.
- Zij is overleden op 23 maart 1813 in Lemmer, zij was toen 42 jaar oud.
Gezin van Grietje Tjebbes Feenstra
Zij is getrouwd met Hendrik Carolus Leheux op 18 februari 1798 te Lemmer.
Kind(eren):
- Nieske Hendrikus Leheux 1800-????
- Nieske Hendrikus Leheux 1801-1827
- Carolus Hendrikus Leheux 1804-1859
- Antje Hendrikus Leheux 1807-????
- Tjepkje Hendrikus Leheux 1809-????
Tijdbalk Grietje Tjebbes Feenstra
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Over de familienaam Feenstra
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Feenstra (onder)zoekt.
- Bekijk de geografische spreiding van de familienaam Feenstra in België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Polen of Verenigde Staten.
Historische context (op basis van dag van overlijden 23 maart 1813)
- De temperatuur op 23 maart 1813 lag rond de 6,0 °C. Er was 44 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt . Bron: KNMI (weerstation Zwanenburg/Nederland).
- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- 1813 » 2 - Willem I, zoon van stadhouder Willem V en Wilhelmina van Pruisen, aanvaardt als soeverein vorst "onder waarborg ener wijzer constitutie" de regering over Nederland.
- 1813 » 16-19 oktober - De Slag bij Leipzig, ook bekend als de Volkerenslag: Napoleon wordt vernietigend verslagen in de slag en de campagne ervoor.
- 1813 » oktober en november - opheffing van het koninkrijk Westfalen en het groothertogdom Berg. Herstel van de regeringen van het keurvorstendom Hannover, het hertogdom Brunswijk, Hessen-Kassel, Oldenburg en Oranje-Nassau (in Nassau-Dietz, Nassau-Dillenburg, Nassau-Siegen en Nassau-Hadamar. Herstel van de zelfstandigheid van de Hanzesteden Bremen, Hamburg en Lübeck. De overige vorsten worden niet hersteld in hun soevereiniteit. Het groothertogdom Frankfurt wordt opgeheven. Het vorstendom Isenburg verliest zijn soevereiniteit.
Ook overleden op 23 maart
Bron: Wikipedia
- 1952 » Klaas Schilder (61), Nederlands theoloog en verzetsstrijder
- 1964 » Peter Lorre (59), Hongaars-Amerikaans filmacteur
- 1971 » Simon Vestdijk (72), Nederlands schrijver
- 1981 » Mike Hailwood (40), Brits motor- en autocoureur
- 1991 » Fons Jansen (65), Nederlands cabaretier
De publicatie Genealogie Haantjes is samengesteld door R. Haantjes (neem contact op).

