Genealogie De Maat » Cornelis de Bakker
Persoonlijke gegevens Cornelis de Bakker 
- Hij is geboren op 20 februari 1799 in Boschkapelle,ze,nld.bron, geboorteakten Boschkapelle, akte 23.
- Hij is overleden op 30 januari 1869 in Stoppeldijk,ze,nld, hij was toen 69 jaar oud.
Gezin van Cornelis de Bakker
Hij is getrouwd met Cornelia Vaal.
Kind(eren):
- Christina de Bakker 1839-1926
Tijdbalk Cornelis de Bakker
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Over de familienaam De Bakker
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Bakker (onder)zoekt.
- Bekijk de geografische spreiding van de familienaam De Bakker in België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Polen of Verenigde Staten.
Historische context (op basis van geboortedag 20 februari 1799)
- De temperatuur op 20 februari 1799 lag rond de 4,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken regen . Bron: KNMI (weerstation Zwanenburg/Nederland).
- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- 1799 » juli - Een internationale commissie komt in Parijs tot de bepaling van de Meter.
- 1799 » 18 - De Engelsen en Russen in Noord-Holland schepen zich in voor de terugtocht.
- 1799 » 16 - Met de dood van de keurvorst van Beieren en de Palts, Karel Theodoor van Beieren sterft het huis Palts-Sulzbach uit. De nieuwe keurvorst is de hertog van Palts-Zweibrücken, Maximilinaan I Jozef.
Ook geboren op 20 februari
Bron: Wikipedia
- 1746 » Henry James Pye, Engels dichter († 1813)
- 1886 » Béla Kun, Hongaars politicus († 1939)
- 1898 » Jozef Rulof, Nederlands paranormaal schrijver († 1952)
- 1910 » Helmut Salden, Duits-Nederlands letter- en boekenontwerper († 1996)
- 1927 » Ibrahim Ferrer, Cubaans musicus († 2005)
De publicatie Genealogie De Maat is samengesteld door H. de Maat (neem contact op).


