Genealogie Belet » Johannes Ribbens
Persoonlijke gegevens Johannes Ribbens 
- Hij is geboren 1809 in Roosendaal en Nispen.
- Hij is overleden op 2 september 1876 in Roosendaal en Nispen, hij was toen 67 jaar oud.
- Beroep: schoenmaker.
Voorouders van Johannes Ribbens
| Marijn Ribbens | Adriana Maria Haast | ||
Johannes Ribbens 1809-1876 | |||
| x.1831 Adriana Corié 1806-1876 | ||||||||||
| ||||||||||
Gezin van Johannes Ribbens
Hij is getrouwd met Adriana Corié op 1 mei 1831 te Roosendaal en Nispen.
Kind(eren):
- Christianus Bernardus Ribbens 1836-1916
Notities bij Johannes Ribbens
Doopdag is woensdag. Getuigen Joanna Kop voor zich en Joanne Haast. Zie DTB 11 Roosendaal.
Huwelijksdag is zondag. Akte nr 9.
Overlijdensakte nr 147. Verval van krachten.
Huwelijksdag is zondag. Akte nr 9.
Overlijdensakte nr 147. Verval van krachten.
Tijdbalk Johannes Ribbens
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Over de familienaam Ribbens
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Ribbens (onder)zoekt.
- Bekijk de geografische spreiding van de familienaam Ribbens in België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Polen of Verenigde Staten.
Historische context (op basis van trouwdag 1 mei 1831)
- De temperatuur op 1 mei 1831 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het west-zuid-westen. Typering van het weer: helder winderig . Bron: KNMI (weerstation Haarlem/Nederland).
- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- 1831 » Nederland had zo'n 3 miljoen inwoners.
- 1831 » 1 - Het Algemeen Handelsblad neemt zijn nieuwe onderkomen aan de Amsterdamse Nieuwezijds Voorburgwal 240 in gebruik. De gedempte gracht zal uitgroeien tot het Nederlandse Fleet Street.
- 1831 » 28 - Michael Faraday ontdekt de elektromagnetische inductie.
- 1831 » 7 - Het nationaal congres rondt de debatten af en keurt de Belgische grondwet goed.
Ook overleden op 2 september
Bron: Wikipedia
- 1274 – Prins Munetaka (31), Japanse shogun »
- 1779 » Onno Zwier van Haren (66), Nederlands auteur
- 1865 » William Rowan Hamilton (60), wiskundige, natuurkundige en filosoof
- 1925 » Johanna Bonger (62), Nederlands echtgenote Theo van Gogh, vooral bekend door organisatie van tentoonstellingen van werken van Vincent van Gogh en als uitgeefster van zijn brieven
- 2001 » Christiaan Barnard (79), Zuid-Afrikaans hartchirurg
De publicatie Genealogie Belet is samengesteld door J.M. Belet (neem contact op).


