Genealogie Arkema » Pieter Harmens Leiker
Persoonlijke gegevens Pieter Harmens Leiker 
[ Bronnen 1, 2 ]- Hij is geboren rond 1825 in Drachten,fr,nld.
Voorouders van Pieter Harmens Leiker
| Antje Sjoerds Leiker | |||
Pieter Harmens Leiker ± 1825-???? | |||
| x.1848 Geertje Siebes Boomsma 1827-1905 | ||||||||||||
| ||||||||||||
Gezin van Pieter Harmens Leiker
[ Bronnen 1, 2 ]Hij is getrouwd met Geertje Siebes Boomsma op 2 september 1848 te Smallingerland,fr,nld[ Bron 3 ].
Kind(eren):
- Siebe Leiker ± 1851-????
- Petrus Leiker ± 1870-????
Tijdbalk Pieter Harmens Leiker
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Bronnen
Over de familienaam Leiker
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Leiker (onder)zoekt.
- Bekijk de geografische spreiding van de familienaam Leiker in België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Polen of Verenigde Staten.
Historische context (op basis van trouwdag 2 september 1848)
- De temperatuur op 2 september 1848 lag rond de 16,0 °C. De wind kwam overheersend uit het zuid-westen. Typering van het weer: betrokken . Bron: KNMI (weerstation Zwanenburg/Nederland).
- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- Van 21 november 1848 tot 1 november 1849 was er in Nederland het kabinet De Kempenaer - Donker Curtius met als eerste ministers Mr. J.M. de Kempenaer (conservatief-liberaal) en Mr. D. Donker Curtius (conservatief-liberaal).
- 1848 » Nederland had zo'n 3 miljoen inwoners.
- 1848 » 11 - Napoleon III wordt president van Frankrijk.
- 1848 » 16 - Jonas Furrer wordt de eerste bondspresident van Zwitserland. Het land is na de burgeroorlog van een confederatie omgevormd tot een federatie.
- 1848 » 3 - Een delegatie van het Frankfurter parlement biedt koning Frederik Willem IV van Pruisen het keizerschap aan. De vorst wenst echter een keizerskroon niet uit handen van een parlement te ontvangen.
De publicatie Genealogie Arkema is samengesteld door Dirk Arkema (neem contact op).

