Genealogie Agelink » Anna de Witte
Persoonlijke gegevens Anna de Witte 
- Zij is geboren rond 1774.
- Zij is overleden op 2 september 1827 in Middelburg, zij was toen 53 jaar oud.leeftijd bij overlijden: 53 jaar
Gezin van Anna de Witte
Zij is getrouwd met Johannes van Rentergem. Toestemming voor dit huwelijk is 12 juli 1794 verkregen te Middelburg.
Datum betaling trouwgeld : 8-07-1794
Plaats : Middelburg
Bron: Archief Rekenkamer Zeeland D inv.nr 44641
Plaats : Middelburg
Bron: Archief Rekenkamer Zeeland D inv.nr 44641
Kind(eren):
- Jacoba Cornelia van Rentergem ????-1813
- Johanna Adriana van Rentergem 1795-????
- Louisa Maria van Rentergem 1799-????
- Johannes Agelink Van Rentergem ± 1807-1876
Tijdbalk Anna de Witte
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Over de familienaam De Witte
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam De Witte (onder)zoekt.
- Bekijk de geografische spreiding van de familienaam De Witte in België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Polen of Verenigde Staten.
Historische context (op basis van dag van overlijden 2 september 1827)
- De temperatuur op 2 september 1827 lag rond de 15,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-oosten. Typering van het weer: half bewolkt . Bron: KNMI (weerstation Zwanenburg/Nederland).
- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- 1827 » 18 - Opening van het Kanaal Gent-Terneuzen, dat de stad Gent een uitweg naar zee geeft.
- 1827 » Rusland verwerft Balkarië en daarmee zijn eerste gebied in de Noordelijke Kaukasus.
- 1827 » 2 - De Russische wijk van Potsdam, Alexandrowka, wordt feestelijk in gebruik genomen. Ze bestaat uit 17 houten huisjes met elk een flinke moestuin, die gebouwd zijn in opdracht van koning Friedrich Wilhelm III voor de ex-Franse krijgsgevangenen die als zangers zijn verbonden aan het 1e garderegiment.
Ook overleden op 2 september
Bron: Wikipedia
- 1397 â Francesco Landini (54), Italiaanse componist »
- 1865 » William Rowan Hamilton (60), wiskundige, natuurkundige en filosoof
- 1925 » Johanna Bonger (62), Nederlands echtgenote Theo van Gogh, vooral bekend door organisatie van tentoonstellingen van werken van Vincent van Gogh en als uitgeefster van zijn brieven
- 1997 » Victor Frankl (92), Oostenrijks filosoof
- 421 » Constantius III, Keizer van Rome
De publicatie Genealogie Agelink is samengesteld door Math Agelink (neem contact op).


