Stamboom Meijer » Gerrit Wijling
Persoonlijke gegevens Gerrit Wijling 
- Hij is gedoopt op 24 juli 1777 in Leiden (Zh Nl).[ Bron 1 ]Geloof: NH
- Hij is overleden.
- Beroep: warmoezier, turfdrager.
Voorouders van Gerrit Wijling
| Klaas Wijling | Maria (Marijtje) Roussel | Pieter Sprie 1698-???? | Marijtje Koorenaar |
| Klaas Wijling 1726-???? | Jannetje Sprie 1748-???? | ||
Gerrit Wijling 1777-???? | |||
| x.1797 Catharina (Kaetje) Pardon | ||||||||||||||||||
| Klaes Wijling 1797-???? | Jan Wijling 1802-???? | Jannetje Wijling 1803-???? | Gerrit Wijling 1805-???? | Catharina Wijling 1806-???? | Gerrit Wijling 1808-???? | |||||||||||||
| ||||||||||||||||||
Gezin van Gerrit Wijling
Hij is getrouwd met Catharina (Kaetje) Pardon op 2 september 1797 te Leiden (Zh Nl)[ Bron 2 ]. Zij zijn op 17 augustus 1797 te Leiden (Zh Nl) in ondertrouw gegaan[ Bron 3 ].
Getuige(n): Klaas Wijling (vader bg, Jacobus Pardon (vader bd)
Kind(eren):
- Klaes Wijling 1797-????
- Jan Wijling 1802-????
- Jannetje Wijling 1803-????
- Gerrit Wijling 1805-????
- Catharina Wijling 1806-????
- Gerrit Wijling 1808-????
- Maria Jakomina Wijling 1810-????
- Maria Jacomina Wijling 1812-????
- Catharina Hendrica Wijling 1812-????
- Jan Wijling 1816-????
- Willemina Wijling 1820-????
Tijdbalk Gerrit Wijling
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Bronnen
- DTB
- DTB (akte folio A 179v)
- DTB
Over de familienaam Wijling
- Bekijk in het Wie (onder)zoekt wie? register wie de familienaam Wijling (onder)zoekt.
- Bekijk de geografische spreiding van de familienaam Wijling in België, Duitsland, Frankrijk, Italië, Zwitserland, Polen of Verenigde Staten.
Historische context (op basis van trouwdag 2 september 1797)
- De temperatuur op 2 september 1797 lag rond de 16,0 °C. Er was 44 mm neerslagDe wind kwam overheersend uit het noord-westen. Typering van het weer: betrokken . Bron: KNMI (weerstation Zwanenburg/Nederland).
- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- 1797 » Ten gevolge van de kosten van de oorlog moet Groot-Brittannië de gouden standaard loslaten. Pandbrieven zijn voorlopig niet inwisselbaar. Dit komt bijna neer op een staatsbankroet.
- 1797 » 9 - Opening van het Congres van Rastatt. Op dit congres, dat zou duren tot 9 april 1799 werd er tussen Frankrijk en het Heilige Roomse Rijk onderhandeld over een vredesverdrag.
- 1797 » 19 - Oprichting van het Nederlandsch Zendeling Genootschap te Rotterdam.
De publicatie Stamboom Meijer is samengesteld door D. J. Meijer (neem contact op).

