Stamboom Bosma » Eva Haikes
Persoonlijke gegevens Eva Haikes 
- Zij is geboren 1754 in Farmsum.
- Zij is gedoopt op 21 januari 1754 in Farmsum.
- Zij is overleden op 16 mei 1844 in Meedhuizen, zij was toen 90 jaar oud.
Gezin van Eva Haikes
Zij is getrouwd met Sikke Febes op 26 september 1794 te Meedhuizen.
Notities bij Eva Haikes
Ook: de Vries
Tijdbalk Eva Haikes
Sleep de tijdbalk om terug of verder in de tijd te gaan (of gebruik de l en r toetsen). Klik op de namen voor meer informatie.
Deze functionaliteit is alleen beschikbaar voor browsers met Javascript ondersteuning.
Historische context (op basis van dag van overlijden 16 mei 1844)
- De temperatuur op 16 mei 1844 lag rond de 10,0 °C. De wind kwam overheersend uit het noord-noord-westen. Typering van het weer: half bewolkt . Bron: KNMI (weerstation Zwanenburg/Nederland).
- De Republiek der Verenigde Nederlanden werd in 1794-1795 door de Fransen veroverd onder leiding van bevelhebber Charles Pichegru (geholpen door de Nederlander Herman Willem Daendels); de verovering werd vergemakkelijkt door het dichtvriezen van de Waterlinie; Willem V moest op 18 januari 1795 uitwijken naar Engeland (en van daaruit in 1801 naar Duitsland); de patriotten namen de macht over van de aristocratische regenten en proclameerden de Bataafsche Republiek; op 16 mei 1795 werd het Haags Verdrag gesloten, waarmee ons land een vazalstaat werd van Frankrijk; in 3.1796 kwam er een Nationale Vergadering; in 1798 pleegde Daendels een staatsgreep, die de unitarissen aan de macht bracht; er kwam een nieuwe grondwet, die een Vertegenwoordigend Lichaam (met een Eerste en Tweede Kamer) instelde en als regering een Directoire; in 1799 sloeg Daendels bij Castricum een Brits-Russische invasie af; in 1801 kwam er een nieuwe grondwet; bij de Vrede van Amiens (1802) kreeg ons land van Engeland zijn koloniën terug (behalve Ceylon); na de grondwetswijziging van 1805 kwam er een raadpensionaris als eenhoofdig gezag, namelijk Rutger Jan Schimmelpenninck (van 31 oktober 1761 tot 25 maart 1825).
- 1844 » Nederland had zo'n 3 miljoen inwoners.
- 1844 » 23 - Samuel Morse verstuurt zijn eerste telegram via de elektrische telegraaf.
- 1844 » 6 - In Londen wordt de YMCA opgericht: een internationale oecumenisch-protestantse jongerenbeweging.
- 1844 » 27 - Joseph Smith, leider van de Mormonen, en zijn broer Hyrum worden in de gevangenis te Carthage, Illinois, door tegenstanders van de Mormoonse Kerk gelyncht.
Ook overleden op 16 mei
Bron: Wikipedia
- 1482 » Anthonis de Roovere (ong. 52), Brugs dichter en prozaschrijver
- 1703 » Charles Perrault (75), Frans auteur
- 1971 » Grégoire-Pierre XV Agagianian (75), Armeens curiekardinaal
- 1977 » Modibo Keita (61), Malinees politicus
- 1990 » Jim Henson (53), Amerikaans maker van de Muppets
De publicatie Stamboom Bosma is samengesteld door W. Bosma (neem contact op).

